Obserwuj: Eutelsat Polska

Przemysł satelitarny w fazie operacyjnej Karty Łączności Kryzysowej

Komunikat prasowy   •   Maj 18, 2018 11:59 CEST

Paryż, Luksemburg, 18 maja 2018 - Członkowie sektora satelitarnego, włączając Eutelsat, zawarli wczoraj umowę ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ (WFP), występującym w imieniu sieci ETC, nasilając działania mające nieść pomoc w katastrofach globalnych. Niniejsza umowa to ostatni krok w drodze do uruchomienia Karty Łączności Kryzysowej (Crisis Connectivity Charter), zawartej w roku 2015 pomiędzy Stowarzyszeniem Operatorów Satelitarnych EMEA (ESOA), Globalnym Forum VSAT (GVF), Biurem Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ (OCHA) oraz siecią ETC. Podpisanie Karty Łączności Kryzysowej przez Eutelsat, Arabsat, Global Eagle, Hispasat, Inmarsat, Intelsat, SES, Thuraya i Yahsat wesprze środowisko humanitarne, zwiększając znacząco jego dostęp do łączności satelitarnej, w sytuacjach uszkodzenia, bądź przeładowania sieci lokalnych w wyniku katastrof.

Zgodnie z ustaleniami, sygnatariusze karty udostępniają niezbędne wyposażenie w technologii satelitarnej i pojemność, dedykowane celom humanitarnym w trakcie akcji ratunkowych. Pod globalnym dowództwem WFP, sieć ETC będzie mogła aktywować Kartę w przypadku wystąpienia kryzysu, identyfikując które z gotowych rozwiązań dla danego regionu, czy konkretnej potrzeby, dostępne są od ręki, tak, by pomoc nadeszła w ciągu 24 godzin od wystąpienia sytuacji kryzysowej. Wkład Eutelsat to przede wszystkim wyodrębnione pasmo na czterech satelitach o zasięgu globalnym, uzupełnione satelitarnymi zestawami naziemnymi.

Simon Gray, wiceprezes Eutelsat ds. humanitarnych, a zarazem koordynator Karty Łączności Kryzysowej, skomentował: „Branża satelitarna to pierwszy sektor, który podjął wspólny wysiłek, celem standaryzacji czasu reakcji w kryzysie na skalę światową. Obecnie, ONZ ma bezprecedensową możliwość natychmiastowego dostępu do odpowiedniego wyposażenia oraz pojemności, niezbędnych do przewrócenia łączności w potrzebie.”

Eutelsat jest aktywnie zaangażowany w środowisko humanitarne już od 25 lat, co utwierdza branżę w przekonaniu, że usługi satelitarne odgrywają ważną rolę w niesieniu pomocy. W związku z rosnącą liczbą długich i kompleksowych akcji humanitarnych oraz wysokim zapotrzebowaniem na pojemność pasma, pomoc ze strony branży satelitarnej nadeszła w samą porę. Jako przełomowy nabytek dla środowisk humanitarnych, udostępnione zasoby umożliwią łączność internetową podczas akcji ratunkowych, wspomagając działania takie, jak logistyka, niezbędna pomoc medyczna, dostawy żywności, a także ogólna koordynacja akcji. Sygnatariusze Karty zapewniają również specjalistyczne szkolenia dla terenowych partnerów WFP i ETC w zakresie instalacji i eksploatacji zasobów satelitarnych oraz przygotowanej pojemności.

Od momentu podpisania Karty, zaangażowani operatorzy satelitarni są aktywni na wszystkich kontynentach, wspierając WFP, a także organizacje rządowe i pozarządowe m.in. podczas Huraganów Irma i Maria, na Haiti, w Nepalu, czy Vanuatu. Dzięki technologii satelitarnej, umożliwiono tam dostęp do internetu, VOIP i sieci WiFi, co było wsparciem dla logistyki prowadzonych akcji, a także niezbędnej pomocy medycznej.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.