Obserwuj: Eutelsat Polska

Pomyślne sparowanie ładunku satelity Eutelsat KONNECT z jego elektryczną platformą

Komunikat prasowy   •   Mar 01, 2019 12:22 CET

Kamień milowy w konstruowaniu satelitów w obiektach Thales Alenia Space w Cannes

Paryż, Cannes, 1 marca 2019 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż proces parowania platformy i ładunku satelity KONNECT, przeprowadzony w minionym tygodniu na terenie Thales Alenia Space w Cannes przebiegł pomyślnie. Operacja ta to znaczący krok w konstruowaniu satelity oraz przygotowaniu do jego wyniesienia, zaplanowanego na koniec tego roku.

KONNECT to najnowszej generacji satelita wysokiej przepustowości, oferujący bezprecedensową elastyczność operacyjną. Ważący 3,5 tony, w pełni elektryczny satelita, który jako pierwszy wykorzysta nową platformę Spacebus Neo od Thales Alenia Space, zapewni użytkownikom w Europie Wschodniej i Afryce wydolność 75 GB/s.

Wydajność spełniająca potrzeby odbiorców usług na dwóch kontynentach, czyni z satelity KONNECT główny filar strategii firmy, mającej na celu dalszy rozwój, umożliwiający wzmocnienie jej pozycji na szybko rozwijających się rynkach usług szerokopasmowych. Na większą skalę, strategia satelitarna Eutelsat wspiera ambicje Grupy, zmierzające w kierunku zmniejszenia przepaści cyfrowej, a jednocześnie stworzenia globalnej cyfrowej społeczności. Wykorzystując obecne zasoby satelitarne, Eutelsat przygotowuje grunt na nowego satelitę poprzez wprowadzanie nowych usług szerokopasmowych w docelowych regionach. W ostatnich miesiącach usługi takie zostały wprowadzone w kilku afrykańskich krajach.

Yohann Leroy, zastępca Dyrektora Wykonawczego i Dyrektora ds.Technicznych Eutelsat, skomentował: „Operacja parowania to kluczowy etap tego wyjątkowego programu satelitarnego. Umożliwi ona usługi szerokopasmowe w konkurencyjnych cenach, z możliwością na uzupełnienie oferty sieci naziemnych w Europie Zachodniej, a także w Afryce, gdzie priorytetem jest szerzenie dostępności usług internetowych.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Eutelsat Communications to spółka uwzględniona na liście paryskiej giełdy Euronext (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel.: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
Christina Darvasi Tel.: + 52 55 2629 5847 christina.darvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com
Alexandre Enjalbert Tel.: +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.comFollow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.