Obserwuj: Eutelsat Polska

Podczas turnieju 2018 FIFA World Cup Russiaᵀᴹ, Eutelsat wyemituje 5,500 godzin treści w jakości HD

Komunikat prasowy   •   Cze 12, 2018 13:19 CEST

Paryż, 12 czerwca 2018 - Na chwilę przed rozpoczęciem odbywających się w Rosji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018ᵀᴹ, Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż z uwagi na to globalne wydarzenie, rozgrywające się między 14 czerwca, a 15 lipca, dostawcy usług i kilka stacji telewizyjnych zarezerwowali pojemność odpowiadającą 5,500 godzin transmisji w jakości HD.

Będąc uzupełnieniem dla standardowej pojemności nadawczej, rezerwowanej przez klientów, pojemność na pięciu satelitach Eutelsat1 zostanie wykorzystana do uplinku sygnałów nadawanych z 11 rosyjskich miast przez cały miesiąc trwania turnieju. Dostarczając treści do sieci telewizyjnych zlokalizowanych w Rosji, Europie i obu Amerykach, Eutelsat prezentuje niezastąpioną rolę satelitów w zapewnianiu globalnego pokrycia, zwłaszcza w przypadku kluczowych, międzynarodowych wydarzeń sportowych.

Satelity Eutelsat tworzą część infrastruktury nadawczej, umożliwiającej milionom widzów dostęp do rozmaitych treści, obejmujących nie tylko mecze piłki nożnej, ale również wywiady przed i po meczach, transmisje z treningów poszczególnych drużyn oraz treści dotyczące samych fanów.

1 EUTELSAT 7A, EUTELSAT 10A, EUTELSAT 16A, EUTELSAT 33E, EUTELSAT 36B

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.