Obserwuj: Eutelsat Polska

Philippe Oliva nowym wiceprezesem wykonawczym Grupy Eutelsat ds. sprzedaży i produktów

Komunikat prasowy   •   Sie 30, 2018 11:59 CEST

Paryż, 30 sierpnia 2018 - 3 września 2018 Philippe Oliva obejmie stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. sprzedaży i produktów. Będzie on pracował pod nadzorem Michela Aziberta, zastępcy dyrektora generalnego, a zarazem dyrektora Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, jednak z perspektywą przejęcia stanowiska dyrektora ds. Reklamy w roku 2019. Michel Azibert pozostanie wówczas na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego.

Philippe Oliva ma na swoim koncie stanowisko wiceprezesa i dyrektora zarządzającego ds. klientów strategicznych w IBM. Zacząwszy swą karierę w CIMAD, Philippe dołączył do IBM, gdzie piastował kilka stanowisk, włączając szefa usług biznesowych na rynku francuskim, a także wiceprezesa ds. usług w zakresie technologii zintegrowanych. Podczas pracy w IBM Philippe nadzorował uruchomienie sektora usług związanego z chmurą (the IBM Cloud) oraz usługami chmury hybrydowej we Francji, a następnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował przez kilka lat. Jako rodowity Francuz, Philippe jest absolwentem Ecole Supérieure des Ingénieurs Commerciaux (wyższej szkoły inżynierów handlowych).

Cieszę się, iż mogę powitać Philippa Olivę w zespole Eutelsat, do którego wniesie swoje obszerne doświadczenie w zakresie organizacji sprzedaży w międzynarodowej firmie high-tech. Jego kompetencje będą niewątpliwym wkładem w jeszcze lepszą jakość rozwiązań i usług oferowanych naszym klientom,” powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat. „Wkład Michela w rozwój spółki Eutelsat jest nieoceniony. Cieszę się, że będzie on kontynuował swą pracę na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel: +33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.