Obserwuj: Eutelsat Polska

Perskojęzyczny Manoto TV przełącza się na satelity Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Sty 30, 2017 10:55 CET

Paryż, 30 stycznia 2017 - Manoto TV, popularny kanał komercyjny, nadający w języku perskim, ukończył przejście wersji SD i HD na satelitę EUTELSAT 7B, obsługiwanego przez Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL). Kanał jest obecnie dostępny wyłącznie z satelitów HOTBIRD i satelity EUTELSAT 7B, zapewniających razem pokrycie dla perskojęzycznych odbiorców w Europie, Iranie i na Bliskim Wschodzie.

Londyński Manoto TV, którego właścicielem jest Marjan Television Network, już od pierwszych dni swojej obecności na rynku w roku 2010, na pozycji HOTBIRD, zyskuje coraz większy udział w rynku. Kanał ten, dostępny w systemie FTA, ma w swej ofercie filmy, seriale, programy dokumentalne, rozrywkowe i informacyjne.

Wyjąkowa oferta programowa i treści w języku perskim

Ponad 2 mln gospodarstw domowych odbierających ofertę HOTBIRD w Iranie są już przystosowane do podwójnego odbioru z HOTBIRD oraz satelity EUTELSAT 7B. Dzięki temu, odbiorcy ci mogą cieszyć się najlepszą jakością obrazu kanału Manoto HD oraz zróżnicowaną ofertą programową i treściami FTA.

Ghassan Murat, wiceprezes oddziału Eutelsat Bliski Wschód ds strategii i rozwoju biznesu, powiedział: „Jesteśmy dumni z umocnienia naszych wyjątkowych relacji z Manoto TV. Dzięki temu widzowie mają dostęp do bezkonkurencyjnej oferty programowej treści perskojęzycznych w najlepszej jakości poprzez antenę odbierającą sygnał z popularnych satelitów HOTBIRD i satelity EUTELSAT 7B.”

Dyrektor operacyjny Manoto, Robert Le Merle, dodał: „Manoto TV to najpopularniejszy kanał perskojęzyczny, zostawiający konkurencję daleko w tyle. Jako, że oczekiwania odbiorców wciąż rosną, a tanie kanały ogólnodostępne nie są już atrakcyjne, chcemy zapewnić naszym widzom najlepsze wrażenia za pomocą lepszej rozdzielczości obrazów i produkcji na większą skalę. Dzięki współpracy z Eutelsat dostarczamy na ten rozwijający się rynek usługi najwyższej jakości. Większość dostawców usług satelitarnych w regionie daje jedynie krótkoterminowe możliwości. Nasza misja to współpraca z firmą, która ma swoją wizję przyszłości. Wizja Eutelsat jest spójna z naszą.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.