Obserwuj: Eutelsat Polska

Panasonic zwiększa pojemność dzierżawioną od Eutelsat dla usług TV i internetu pokładowego w regionie Azji i Pacyfiku

Komunikat prasowy   •   Cze 09, 2016 15:23 CEST

Paryż, 9 czerwca 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż Panasonic Avionics Corporation (Panasonic), największy dostawca systemów rozrywki pokładowej i usług łączności, zarezerwował dodatkową pojemność na satelicie EUTELSAT 172A dla łączności szerokopasmowej i usług TV, które ma dostarczać komercyjnym liniom lotniczym w rejonie Oceanu Spokojnego.

Zlokalizowany na pozycji 172° East, główny dostawca usług satelitarnych w regionie Azji i Pacyfiku, wysokiej wydajności satelita EUTELSAT 172A umożliwia firmie Panasonic połączenie Zachodniego Wybrzeża Ameryki Północnej z Azją, a także Australią i wyspami Oceanu Spokojnego. Satelita ten jest zarazem wsparciem dla rozwoju ruchu powietrznego w regionie.

Już w przyszłym roku na kluczową dla regionu Azji i Pacyfiku, pozycję dla 172° East, zostanie wyniesiony satelita EUTELSAT 172B. Z tego względu Panasonic zabezpieczył już na ładunku wysokiej przepustowości pojemność mającą posłużyć przyszłemu rozwojowi.

David Burner, wiceprezes Panasonic Avionics ds. Usług Łączności Globalnej, powiedział: „Doświadczyliśmy bezprecedensowego rozwoju na azjatyckim rynku powietrznym, energetycznym i morskim. Mimo, iż Panasonic dopiero podpisał umowę dzierżawy, obejmującą znaczącą pojemność na satelitach EUTELSAT 172A i 172B, zdążyliśmy już ją zagospodarowa

. Dodatkowa pojemność na satelicie EUTELSAT 172A zapewnia nam zdolność dostarczania najlepszych w swojej klasie usług na wszystkich naszych rynkach wertykalnych.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Niniejszy kontrakt poszerza globalne portfolio Panasonic w zakresie pojemności dzierżawionej od Eutelsat, które dotychczas obejmowało zasoby czterech z naszych satelitów: EUTELSAT 10A, EUTELSAT 70B, EUTELSAT 115 West B i EUTELSAT 117 West A. Jesteśmy dumni, iż nasza infrastruktura wspiera misję Panasonic, mającą na celu zapewnienie pasażerom rozrywki oraz łączności podczas lotu, zwiększając zarazem wartość danych linii lotniczych.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.