Obserwuj: Eutelsat Polska

Oświadczenie Eutelsat w sprawie satelity Yahsat Al Yah 3

Komunikat prasowy   •   Sty 26, 2018 16:22 CET

Paryż, 26 stycznia 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) otrzymał potwierdzenie, iż satelita Yahsat Al Yah 3, którego wydzierżawiona pojemność posłuży usługom szerokopasmowym świadczonym przez Eutelsat w Afryce, nie ucierpiał w wyniku nieprawidłowości podczas wyniesienia, mającego miejsce ubiegłej nocy.

Podczas procesu wyniesienia, misja doświadczyła trudności, w wyniku których satelita Al Yah 3 znalazł się na orbicie innej niż zakładał plan misji. Yahsat pomyślnie przejął kontrolę nad satelitą, którego stan szczęśliwie nie uległ zmianie. Wkrótce zostanie wydany skorygowany plan lotu, celem umieszczenia satelity na orbicie operacyjnej i wypełnienia jego pierwotnej misji.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.