Obserwuj: Eutelsat Polska

OSN First HD - Home of HBO nagrodzony przez Eutelsat jako sześciotysięczny kanał jego floty

Komunikat prasowy   •   Mar 09, 2016 08:39 CET

Paryż, Dubaj, 9 marca 2016 - OSN, operator najpopularniejszej na rynkach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej sieci Pay-TV, uruchomił na początku bieżącego roku nowy kanał OSN First HD - Home of HBO, co było jednoznaczne z przekroczeniem przez Eutelsat progu sześciu tysięcykanałów nadawanych przez flotę jego satelitów. By uczcić to historyczne wydarzenie, Eutelsat, przy okazji odbywających się w tym tygodniu w Dubaju targów Cabsat, wręczył OSN Nagrodę Specjalną.

Odbiorcy OSN First HD - Home of HBOmogą cieszyć się najwyżej ocenianymi, światowej sławy serialami z HBO w tym samym czasie, co odbiorcy w USA. Dzięki OSN First HD - Home of HBO,współpraca między OSN i HBO, wiodącej marce na rynku przełomowych i nagradzanych na świecie seriali, osiągnęła nowy, wyższy poziom. Nowy kanał OSN oferuje swoim abonentom wyłączny dostęp do wyjątkowego portfolio HBO w zakresie filmów, seriali komediowych, programów dokumentalnych oraz programów typu talk show. Ramówka uwzględnia seriale takie, jak: Bliskość, Vinyl, Gra o Tron, Gracze, Świat w Opałach, Detektyw, Dziewczyny, Dolina Krzemowa, czy Figurantka; niezwykle popularny talk show Last Week Tonight with John Oliver(Miniony Tydzień według Johna Olivera); a także kilka mini seriali, włączając Kto Się Odważy.

Mark Billinge, dyrektor OSN ds. technologicznych, powiedział: „Nagroda od Eutelsat jest również upamiętnieniem dziesięcioletniej współpracy, w trakcie której rynki nadawcze Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej zmieniły się w jedne z ważniejszych rynków w globalnym biznesie nadawczym. Uruchomienie kanału OSN First HD - Home of HBOjest odzwierciedleniem naszej strategii w podnoszeniu jakości dźwięku i obrazu. Patrząc przez pryzmat standardu HD, kolejnym punktem na naszej mapie, mającym zapewnić widzom wyjątkowe wrażenia TV, jest Ultra HD.”

Gwałtowny rozwój w regionie MENA

Kanał OSN First HD - Home of HBOzostał uruchomiony 1 lutego na pozycji satelitarnej Eutelsat 7/8° West. Z pozycji tej nadawanych jest obecnie ponad 1100 kanałów TV, z czego ponad 100 w jakości HD, co sprawia, że jest ona uznaną pozycją w regionie pod względem jakości sygnału, a także popularności, jako że wybrało ją aż dwie trzecie kanałów satelitarnych nadawanych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Odwiedź Eutelsat na CABSAT 2016, Dubai World Trade Centre, przed 10 marca:

Hala Zabeel, stanowisko ZB5-10

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.