Obserwuj: Eutelsat Polska

Ooredoo wybiera wysokiej wydajności satelitę EUTELSAT KA-SAT dla szerokopasmowych usług biznesowych w Katarze.

Komunikat prasowy   •   Lis 30, 2015 09:06 CET

Doha, Paryż, 30 listopada 2015 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL),jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, ogłosił zawarcie umowy o dystrybucję między swą spółką zależną, Eutelsat Broadband, a Ooredoo, wiodącym dostawcą łączności w Katarze. Umowa obejmuje dostarczanie rozszerzonej usługi VSAT dla klientów biznesowych, zwanej „VSAT Internet.”

Nowa usługa działać będzie w oparciu o wysokiej wydajności satelitę KA-SAT, dedykowanego usługom szerokopasmowym. Wybierając infrastrukturę KA-SAT, Ooredoo wybrał najwyższej jakości, najszybsze usługi szerokopasmowe na Bliskim Wschodzie. Usługa „VSAT Internet” będzie niezawodnym rozwiązaniem w konkurencyjnej cenie, porównywalnej do ceny szerokopasmowych usług naziemnych, jednak z prędkością pobierania danych do 22Mb/s i wysyłania do 6 Mb/s. Za pomocą tej usługi, Ooredoo planuje wesprzeć szeroki wachlarz usług opartych o łączność, m.in.: transakcje w punktach handlowych, przetwarzanie danych, systemy rezerwacyjne, a także dostęp do szybkiej łączności internetowej, zapewniającej ciągłość łączności w sektorze biznesowym.

Nowa usługa Ooredoo ma szczególne zastosowanie dla sektora biznesowego w odległych lokalizacjach, doskonale zdając egzamin w warunkach pustynnych, czy na przybrzeżnych wodach. Usługa ta zapewnia natychmiastowy dostęp, a także wszelkie korzyści wynikające z elastycznego modelu łączności, oferującego zwiększanie objętości na życzenie, a także system bezpieczeństwa z monitoringiem 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Została ona stworzona celem dostarczenia spersonalizowanych usług łączności dla klientów biznesowych, działających w sektorach takich, jak: budownictwo, hotelarstwo, produkcja przemysłowa, turystyka i agroturystyka, a także w agencjach rządowych i prasowych.

Waleed Al Sayed, dyrektor operacyjny Ooredoo Katar, powiedział: Nowa usługa VSAT została uruchomiona, by zapewnić sektorowi biznesowemu w Katarze najlepszą łączność z możliwych, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od lokalizacji. Jesteśmy przekonani, iż to napędzane przez innowacyjnego satelitę EUTELSAT KA-SAT rozwiązanie, pomoże nam na lepsze dostosowanie usług do konkretnych potrzeb klientów w sektorze.

Patrice Segura, dyrektor ds. sprzedaży Eutelsat Broadband na Francję, Bliski Wschód i Północną Afrykę, dodał: Niniejsza umowa jest dla Eutelsat Broadband pierwszą umową o dystrybucję na Bliskim Wschodzie. Poszerza ona szerokie doświadczenie Eutelsat w zakresie nadawania w regionie. Jesteśmy pewni, iż wydajność usług szerokopasmowych zapewnianych przez satelitę KA-SAT idealnie spełni potrzeby klientów biznesowych, zarówno w krajach Zatoki Perskiej, jak i na przybrzeżnych wodach.

Usługa „VSAT Internet” dostępna jest już od 3000 QR miesięcznie (3325PLN). Zwiększenie pakietu możliwe jest po wykorzystaniu miesięcznego limitu 200GB. Klientom przysługuje jeden stały publiczny adres IP na łącze.

Szczegółowe informacje dotyczące planów, taryf i ofert dla klientów biznesowych są dostępne na:http://www.ooredoo.qa/en/vsat-internet.

O Ooredoo

Ooredoo to wiodący w Katarze dostawca łączności, zapewniający internet szerokopasmowy, stacjonarny oraz mobilny, a także usługi biznesowe, dostosowane do potrzeb klientów i sektorów. Jako spółka pro-społeczna, Ooredoo kieruje się wizją wzbogacania ludzkiej codzienności, oraz wiarą w stymulację rozwoju ludzkości poprzez oferowanie łączności, pozwalającej ludziom na osiąganie swego maksymalnego potencjału. http://www.ooredoo.qa.

O Eutelsat Broadband

Eutelsat Broadband to jednostka Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), odpowiedzialna za satelitarne usługi szerokopasmowe na rynku klientów indywidualnych oraz biznesowych, a także na rynku nadawczym w całej Europie, Afryce Północnej i na większości terenów Bliskiego Wschodu. Oferowana przez nią usługa tooway™ to najlepsze w swojej klasie satelitarne rozwiązanie szerokopasmowe, z prędkością pobierania do 22 Mb/s i wysyłania do 6 Mb/s, będące wyjątkową, opłacalną alternatywą dla technologii naziemnych, w lokalizacjach o ich niewystarczającym zasięgu, bądź jego całkowitym braku. Potrzeby klientów korporacyjnych i dostawców telekomunikacyjnych spełniane są dzięki rozwiązaniom tooway™ Business, oferującym pakiety szerokopasmowe z limitem transmisji danych nawet do 200GB miesięcznie oraz funkcjami B2B, takimi jak publiczny adres IP, ochrona godzin pracy, czy inne spersonalizowane funkcje, np. gwarantowana przepustowość łącza. Eutelsat Broadband dostarcza również najnowsze, oparte o technologię IP, wysokiej jakości rozwiązania, umożliwiające satelitarne gromadzenie informacji (SNG) – usługę NewsSpotter.

Więcej informacji na:www.eutelsatbroadband.comi www.linkedin.com/company/eutelsat-broadband.


O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.