Obserwuj: Eutelsat Polska

Obserwatorium Eutelsat TV dla Niemiec podkreśla wzrost nowych, kluczowych pozycji satelitarnych Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Cze 08, 2016 08:45 CEST

  • kanały z pozycji HOT BIRD w 21,5 mln niemieckich gospodarstw domowych
  • sygnał z satelity EUTELSAT 9B w 4,7 mln niemieckich gospodarstw domowych
  • treści obcojęzyczne zachętą dla odbiorcy
  • standard Ultra HD akceleratorem przyszłego rozwoju

Kolonia, Paryż, 30 czerwca 2016 - na odbywających się w Kolonii targach ANGA COM, Eutelsat ujawnił pierwsze wyniki Obserwatorium Eutelsat TV 20161 dotyczące rynku niemieckiego. Nowe dane dotyczące trendów na największym rynku TV w Europie w latach 2014-2016 wskazują rozwój usług DTH na kluczowych pozycjach Eutelsat, z pozycją HOT BIRD na czele, której liczba odbiorców DTH wzrosła o 30 procent, dając łącznie 3,1 mln odbiorców.

Jeden na dwóch niemieckich odbiorców ma dostęp do oferty programowej pozycji HOT BIRD

Na przestrzeni 2 lat, między wiosną 2014, a 2016, liczba niemieckich gospodarstw domowych wyposażonych w sprzęt do odbioru usług DTH nadawanych z pozycji HOT BIRD, wzrosła z 2,4 mln do 3,1 mln. 9 na 10 z tych gospodarstw dysponuje odbiornikami TV HD, co stwarza idealny grunt pod przyspieszony rozwój standardu HD. Poza rozrastającą się bazą usług DTH, HOT BIRD może poszczycić się 95% dotarciem do niemieckiego odbiorcy poprzez sieci kablowe i 100% dotarciem poprzez sieci IP. Łącznie, 21,5 mln na 40,1 mln niemieckich odbiorców korzysta z pozycji HOT BIRD. Główne czynniki wzrostu jej popularności to różnorodność oferty programowej, obejmującej kanały w języku polskim, rosyjskim, arabskim, tureckim, czy perskim, a także dostęp FTA do niemal 400 kanałów, co w porównaniu z innymi pozycjami, jest ofertą wyjątkową.

Satelita EUTELSAT 9B umacnia swą pozycję

Zlokalizowany na pozycji 9° East, drugiej z kluczowych dla rynku niemieckiego pozycji satelitarnych Eutelsat, satelita EUTELSAT 9B również wykazał wzrost liczby swoich odbiorców. Niemal 20% skok w ciągu 24 miesięcy daje łączną liczbę 4,7 mln odbiorców, zarówno DTH, sieci kablowych, jak i IP. EUTELSAT 9B to satelita wybrany m.in. przez M7 Deutschland oraz licznych operatorów niemieckich sieci kablowych i IP.

Wzrost zainteresowania standardem Ultra HD

Obserwatorium ujawniło również rosnące zainteresowanie niemieckich odbiorców oraz ich świadomość w zakresie standardu Ultra HD. Ponad 80% z nich (75% w roku 2014) zadeklarowało swoje obycie ze standardem Ultra HD.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Wyniki naszych nowych badań wskazują na silne zapotrzebowanie niemieckiego rynku TV na telewizję satelitarną. 2,5 mln odbiorców zadeklarowało chęć przejścia na odbiór DTH w ciągu najbliższych 12 miesięcy, chcąc korzystać z różnorodnej oferty programowej oraz lepszej jakości obrazu. Patrząc przez pryzmat firmy Eutelsat i naszej wspólnoty programowej, badanie wykazało wyraźny rozwój dwóch z naszych stałych pozycji satelitarnych. Tendencja ta zostanie utrzymana w miarę rozwoju standardu HD i zakorzeniania się na rynku standardu Ultra HD. Taki wynik jest dla nas zachętą do dalszego rozwoju na niemieckim rynku, a także do wprowadzania na niego nowych technologii i aplikacji, mających na celu połączenie naszych klientów ze swoimi odbiorcami.”

1 W marcu i kwietniu 2016 agencja TNS przeprowadziła ankietę online w 2000 niemieckich gospodarstw domowych.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.