Obserwuj: Eutelsat Polska

NTV-PLUS i Eutelsat zacieśniają więzi w ramach współpracy na kluczowych dla Rosji pozycjach satelitarnych

Komunikat prasowy   •   Kwi 03, 2017 11:56 CEST

Moskwa, Paryż, 3 kwietnia 2017 - w wyniku nowo zawartych umów z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmujących dwa satelity, rosyjska platforma pay-TV, NTV-PLUS, wzmacnia pokrycie nad Syberią, rozszerzając zarazem świadczenie usług nadawczych o dalekowschodnie rejony kraju.

Wraz z uruchomieniem nowej usługi 1 kwietnia, NTV-PLUS osiąga swój cel, jakim jest zapewnienie pokrycia dla całej Federacji Rosyjskiej, a jednocześnie korzyści dla odbiorców w całym kraju, płynących ze zróżnicowanej oferty i najlepszej jakości telewizji cyfrowej. Nowa fala ekspansji NTV-PLUS jest odpowiedzią na uzyskane w tym roku poparcie rosyjskiej Federalnej Komisji Przetargowej, by rozszerzyć zasięg usług nadawczych aż po wybrzeża Oceanu Spokojnego.

Platforma NTV-PLUS zawarła z Eutelsat wieloletni kontrakt, obejmujący kilka transponderów satelity Express-AT2 na pozycji 140° East, zapewniającego dostęp do odbiorców na Dalekim Wschodzie; a także wciąż rozrastającą się pojemność satelity Express-AT1 na pozycji 56° East, celem lepszego pokrycia dla Syberii. Obecna na rynku od ponad 20 lat przy współpracy z Eutelsat, NTV-PLUS oferuje obecnie ponad 240 kanałów tematycznych, z czego coraz większą liczbę stanowią programy w jakości HD. Oferta obejmuje 42 kanały produkowane przez Gazprom Media, ze szczególnym wskazaniem na ekskluzywne programy sportowe, emitowane na 11 kanałach.

Mikhail Demin, dyrektor generalny NTV-PLUS, powiedział: „Naszym głównym celem jest zapewnienie odbiorcom najwyższego standardu usług telewizji satelitarnej. NTV-PLUS pokrywa obecnie 100% terytorium Rosji, trafiając do 145 mln odbiorców. Dla nas jest to nie tylko biznes, ale także wielka misja społeczna, którą mamy zaszczyt kontynuować z firmą Eutelsat.”

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, dodał: „Cieszymy się z ponad dwudziestoletniej współpracy z NTV-PLUS, a także z wyjątkowej roli satelitów, jaką pełnią w infrastrukturze Federacji Rosyjskiej, zapewniając pokrycie i dostarczając usług telewizji cyfrowej wszystkim odbiorcom, niezależnie od lokalizacji.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.