Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowy kontrakt między Eutelsat i Arianespace w zakresie wynoszenia satelitów

Komunikat prasowy   •   Wrz 10, 2018 14:56 CEST

Paryż, 10 września 2018 - Przy okazji odbywającego się w Paryżu, Światowego Tygodnia Branży Satelitarnej (World Satellite Business Week), Arianespace i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłaszają zawarcie długoterminowej umowy w zakresie usług wynoszenia.

Umowa obejmuje 5 wyniesień, które będą miały miejsce do roku 2027. Zapewni ona spółce Eutelsat dostęp do przestrzeni kosmicznej na warunkach wydajnych pod względem ceny i elastycznych pod względem terminów. Wraz z podpisaniem niniejszej umowy, Eutelsat stał się pierwszym klientem komercyjnym, który wykorzysta Ariane 6, nowej generacji rakietę nośną Arianespace. Zgodnie z planem, Ariane 6 rozpocznie świadczenie usług w roku 2020.

Nowa umowa jest kontynuacją poprzedniej, zawartej między Eutelsat i Arianespace w lutym 2013, której moc wygasła w roku 2017. Zgodnie z uprzednimi ustaleniami, na wyniesienie przez rakietę Ariane 5 czekają jeszcze trzy satelity Eutalsat (EUTELSAT 7C, EUTELSAT QUANTUM i KONNECT).

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Jesteśmy dumni z faktu, iż jako pierwszy operator skorzystamy z usług rakiety Ariane 6. Ten symboliczny program europejski zwiększy nasze możliwości dostępu do przestrzeni kosmicznej, który wyróżniać się będzie punktualnością, konkurencyjnością i niezawodnością. Niniejsza umowa umacnia nasze stosunki z wieloletnim partnerem, Arianespace, który zyskał nasze zaufanie wynosząc na orbitę połowę floty Eutelsat. Ponadto, odzwierciedla ona kluczową rolę firmy w rozwoju sektora kosmicznego, fundamentując zarazem nasz wkład w zwiększanie wydajności programów satelitarnych.”

Stéphane Israël, dyrektor generalny Arianespace, dodał: „Cieszymy się, że Eutelsat wybrał Arianespace do wyniesienia pięciu kolejnych satelitów, jako uzupełnienie trzech, czekających już w kolejce. Zawarcie niniejszej umowy czyni Eutelsat pierwszym klientem komercyjnym rakiety Ariane 6. Pragnę gorąco podziękować grupie Eutelsat za zaufanie, zarówno marce Arianespace, jak i rakiecie nośnej Ariane 6. Jednocześnie, wybór ten świadczy o dużych możliwościach Arianespace w zakresie elastycznych rozwiązań i długoterminowej współpracy.”

Photo credit: Arianespace

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Christina Darvasi Tel: +52 55 2629 5847 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.