Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowy kontrakt między Eutelsat i Arianespace

Komunikat prasowy   •   Cze 02, 2017 08:37 CEST

Kourou, Paryż, 2 czerwca 2017 - Po dzisiejszym wyniesieniu satelity EUTELSAT 172B, Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie nowego kontraktu z Arianespace.

Lista zamówień Arianespace obejmuje obecnie trzy kolejne wyniesienia dla Eutelsat, co jest następstwem dotychczasowych 32 wyniesień satelitów Eutelsat, przeprowadzonych na przestrzeni ponad 30 lat.

Spośród trzech satelitów czekających na wyniesienie, EUTELSAT 7C (skonstruowany przez SSL) zostanie wyniesiony w roku 2018. W roku 2019 zostanie wyniesiony Eutelsat Quantum (stworzony przez Airbus) oraz satelita wysokiej przepustowości wyprodukowany przez Thales.

Komentując zawarcie nowego kontraktu, Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Dzisiejsze, historyczne wyniesienie pierwszego w Europie, wysokiej mocy, w pełni elektrycznego satelity przez rakietę Ariane sprawia, iż z dumą nawiązujemy kolejną współpracę z Arianespace, naszym wieloletnim partnerem, a zarazem liderem prężnego, europejskiego przemysłu kosmicznego. Zróżnicowanie technologiczne powierzonych Arianespace trzech nowych satelitów to odzwierciedlenie naszych starań o klienta, który będzie czerpał korzyści z innowacyjności, a także dążenie do utrzymania konkurencyjności na rynku.”

Stéphane Israël, dyrektor generalny Arianespace, dodał: „Jako, że rakieta Ariane 5 wyniesie dla Eutelsat w latach 2018 - 2019 trzy satelity, niniejszy kontrakt umacnia europejskiego operatora na pozycji wzorcowego klienta w zakresie usług wynoszenia. Mamy nadzieję, że wprowadzenie rakiety Ariane 6 pozwoli nam spełnić oczekiwania Eutelsat z jeszcze lepszym efektem.”

O Arianespace

By wykorzystać przestrzeń kosmiczną celem lepszego życia na ziemi, Arianespace zapewnia dostęp do kosmicznych usług i rozwiązań w zakresie transportu, mających zastosowanie dla każdego typu satelitów, zarówno komercyjnych, jaki i instytucjonalnych, bez względu na orbitę.

Arianespace prowadzi swoje misje od roku 1980, mając na swoim koncie wyniesienia ponad 550 satelitów, z wykorzystaniem trzech wyrzutni: Ariane, Soyuz i Vega.

Siedziba Arianespace zlokalizowana jest w Evry, nieopodal Paryża. Pozostałe filie znajdują się w Gujanie Francuskiej (Guiana Space Center), a także w Waszyngtonie D.C., Tokio i Singapurze.

Arianespace to spółka zależna Airbus Safran Launchers, która dzierży 74% jej kapitału akcyjnego. Pozostała część udziałów dzielona jest przez 17 innych udziałowców w europejskiego przemysłu kosmiczego.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy
Claudia Hoyau

Tel: + 33 1 60 87 55 11

c.hoyau@arianespace.com


Veillon Isabelle

Tel: + 33 1 60 87 60 04

i.veillon@arianespace.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.