Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowi dyrektorzy w Zarządzie Eutelsat Communications

Komunikat prasowy   •   Lis 08, 2017 19:16 CET

Paryż, 8 listopada 2017 - Dominique D'Hinnin, Paul-François Fournier, Esther Gaide i Didier Leroy to nowi dyrektorzy, których nominacje zatwierdziło dziś Zwyczajne i Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL). Ich mandaty obowiązywać będą przez kolejne cztery lata, aż do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, kończącego rok finansowy 30 czerwca 2021 roku.

Nominacje te wynikły z braku kontynuacji mandatu Bertranda Mabille’a, rezygnacji Miriema Bensalaha Chaqrouna, a także Michela de Rosena, którego kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Zarządu dobiegła końca w dniu dzisiejszym.

Dominique D’Hinnin większość swej kariery spędził w Grupie Lagardère, gdzie pracował na stanowisku dyrektora ds. audytu wewnętrznego. Następnie, pełnił funkcje na takich stanowiskach, jak: dyrektor finansowy Hachette Livre, wiceprezes wykonawczy Grolier Inc. i główny dyrektor finansowy Lagardère, gdzie finalnie do roku 2016 był partnerem współzarządzającym. Do dzisiejszego Zgromadzenia, D’Hinnin reprezentował FSP (Strategiczny Fundusz Partycypacyjny) w Radzie Zarządu Eutelsat.

Ester Gaide to główny dyrektor finansowy grupy Technicolor. Wcześniej zastępca głównego dyrektora finansowego, a także dyrektor ds. HR w Havas Group przez okres pięciu lat. Ester Gaide pracowała również na rozmaitych stanowiskach finansowych w Grupie Bolloré.

Paul-François Fournier to aktualny dyrektor ds. Innowacji, a także członek Komitetu Wykonawczego Państwowego Banku Inwestycyjnego, Bpifrance. Przez niemal 20 lat pracował w Orange, począwszy od sektora biznesowego, przez Wanadoo, po stanowisko szefa Orange Technocentre.

Didier Leroy to uznany ekspert w przemyśle motoryzacyjnym. Swoją karierę zaczął w Renault, gdzie pracował na rozmaitych stanowiskach. Obecnie, pełni funkcję wiceprezesa wykonawczego w Toyocie, a także jest członkiem zarządu w Toyota Motor Corporation.

Finałem Walnego Zgromadzenia była nominacja Dominique’a D’Hinnina na stanowisko przewodniczącego Rady Zarządu.

Jako nowy przewodniczący, Dominique D’Hinnin powiedział: „Jestem zaszczycony funkcją przewodniczącego Zarządu Eutelsat, jako kontynuator Michela de Rosena. Eutelsat stał się globalnym graczem przemysłu satelitarnego właśnie pod jego przewodnictwem. Osiągnięcia Michela de Rosena zapisały się w Grupie Eutelsat na stałe, za co serdecznie mu dziękuję w imieniu wszystkich członków. Cieszę się również, iż mogę kontynuować swą misję u boku Rodolphe’a Belmera i zespołów Eutelsat, które są w pełni oddane rozwojowi Grupy i osiąganiu celów wytyczonych w naszym planie strategicznym.”

Aktualny skład Zarządu (dwunastu członków, z czego 42% stanowią kobiety, a 67% mężczyźni) to:

 • Dominique D'Hinnin, przewodniczący*
 • Rodolphe Belmer, główny dyrektor wykonawczy
 • Lord Birt, wiceprzewodniczący*
 • Bpifrance (dawny FSI) reprezentowany przez Stéphanie Frachet
 • FSP reprezentowany przez Agnès Audier*
 • Jean d'Arthuys
 • Ana Garcia Fau*
 • Paul François Fournier
 • Esther Gaide*
 • Didier Leroy*
 • Ross McInnes*
 • Carole Piwnica*
 • Dyrektorzy Niezależni

Walne Zgromadzenie przyjęło również wszystkie inne uchwały, włączając wyniki finansowe, wysokość dywidendy za rok finansowy 2016-17 (1,21 Euro za akcję, płatne 23 listopada 2017), wynagrodzenia kadry wykonawczej i plany finansowe.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.