Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowe treści Ultra HD od SPI International i ANIXE na kanale HOT BIRD 4K1

Komunikat prasowy   •   Cze 08, 2015 11:16 CEST

Przedpremierowy pokaz kanału SPI International „4K FunBox UHD” w przeddzień rozpoczęcia nadawania komercyjnego na pozycji Eutelsat HOT BIRD.

Kolonia, Paryż, 8 czerwca 2015 – obejmujący treści w ekskluzywnej jakości Ultra HD, kanał HOT BIRD 4K1 od Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) kontynuuje swój rozwój przy udziale SPI International i ANIXE HD Television. Operator ponad 30 kanałów na 4 kontynentach, SPI International, oraz niemiecki nadawca ANIXE, prezentują nowe, oryginalne treści na targach Anga Com w Kolonii, w dniach 9 - 11 czerwca br. Ogólnodostępny dla odbiorców z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, kanał Eutelsat HOT BIRD 4K1, może być odbierany w systemie DTH, a także dzięki operatorom sieci kablowych i IP, wykorzystujących najnowsze panele 4K, wyposażone w odpowiednie demodulatory oraz dekodery HEVC.

Demo SPI International to przedpremierowy pokaz treści, które będą emitowane na 4K FunBox UHD, zupełnie nowym kanale, którego początek nadawania planowany jest na tegoroczną jesień, z wykorzystaniem pozycji Eutelsat HOT BIRD. Kanał 4K FunBox UHD trafi do operatorów sieci kablowych i IP, a także do całej rzeszy odbiorców DTH w Niemczech oraz na innych kluczowych rynkach TV w zasięgu HOT BIRD.

Stacja ANIXE HD Television również wybrała targi Anga Com na 15-minutową prezentację treści w ekskluzywnej jakości Ultra HD na kanale HOT BIRD 4K1. Demo zawiera fragmenty programów lifestylowych i dokumentalnych, kulinarnego show, magazynu filmowego oraz produkcji plenerowych, zrealizowanych przy użyciu kamer Ultra HD.

Dzięki 4K FunBox UHD, odbiorca dojrzy znacznie więcej szczegółów, doświadczy lepszej płynności obrazu, wyjątkowej dynamiki kontrastów oraz rozszerzonej palety barw”, powiedział Berk Uziyel, dyrektor wykonawczy Filmbox International Ltd. „Poza programami przyrodniczymi, nadajemy treści przykuwające uwagę, takie jak: panorama San Francisco, zadziwiające ruchy chmur i światła, a także realizowany w jakości Ultra HD obraz miast azjatyckich nocą. W planach mamy także programy sportowe oraz wydarzenia muzyczne, również realizowane w jakości 4K”, dodał Uziyel.

„Doskonale widać jak pełne życia środowisko Ultra HD nabiera kształtów, włączając szereg producentów paneli telewizyjnych Ultra HD, kompetencje w zakresie nadawania operatorów takich, jak Eutelsat, konkurencyjny stosunek ceny do wydajności skanerów 4K i kamer wideo, a także potencjał dla rynku reklamy TV. Dzięki nowej, zaakceptowanej przez odbiorców metodzie pomiaru rozwiniętej przez Smart TV Data, mamy teraz stabilną podstawę do pracy już od pierwszego dnia na rynku Ultra HD”, powiedział Emanouil Lapidakis, dyrektor zarządzający AXINE HD Television.

Markus Fritz, dyrektor ds. marketingu i rozwoju Eutelsat, dodał: „W oparciu o zakończoną sukcesem, ubiegłoroczną współpracę z firmą Red Bull, z radością przyjmujemy do HOT BIRD 4K1 kolejnych dostawców treści niemieckojęzycznych. Jesteśmy dumni, iż nadawcy doceniają najwyższy poziom naszej innowacyjności w zakresie Ultra HD. Cieszy nas również możliwość pokazania światu, jak niewiele dzieli nas od wprowadzenia kanałów 4K na rynek komercyjny, co z kolei postawi nowe wyzwania przed rynkiem nadawczym i otworzy nową erę oglądania TV. Dwanaście miesięcy po uruchomieniu, nasz kanał testowy stał się platformą wyboru i postępu dla partnerów w łańcuchu nadawczym, przyciągając coraz większą uwagę operatorów sieci naziemnych, którzy chcą dostarczać swym widzom więcej treści 4K”.

HOT BIRD 4K1 został uruchomiony w maju 2014 jako pierwszy w Europie kanał z kompresją HEVC, nadawaniem w częstotliwości 50 klatek na sekundę i 10-bitową głębią kolorów. Te trzy parametry to klucz do stworzenia idealnego środowiska ekonomicznego dla Ultra HD, a także do dostarczenia odbiorcom najlepszych wrażeń na urządzeniach nowej generacji. Punktem odniesienia dla przemysłu TV oraz partnerów w łańcuchu nadawczym jest dalsze zaangażowanie Eutelsat we wsparcie i rozwój innowacji dla dojrzałości ekonomicznej.

Eutelsat na targach Anga Com: stoisko H11, hala 10.2

Parametry odbiorcze HOT BIRD 4K1 (13° East)

Częstotliwość: 11 296 MHz

Polaryzacja: horyzontalna

SR: 27 500

DVB-S2, 8PSK, FEC ¾

Więcej informacji o SPI International: www.spiintl.com

Więcej informacji o ANIXE: www.anixehd.tv

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.