Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowe satelity na flagowej pozycji HOTBIRD 13° East

Komunikat prasowy   •   Lis 19, 2018 12:24 CET

  • Lepsza jakość usług już w roku 2022
  • Optymalizacja wydatków kapitałowych poprzez zastąpienie trzech obecnych satelitów dwoma nowymi i wprowadzenie polityki DTC
  • Satelity z napędem elektrycznym od Airbus Defence and Space

Londyn, Paryż, 19 listopada 2018 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext: ETL) złożył zamówienie u Airbus Defence and Space na dwa nowe satelity, które zastąpią trzy obecne satelity HOTBIRD, zlokalizowane na flagowej pozycji satelitarnej 13° East. Nowe, w pełni elektryczne satelity wysokiej mocy rozpoczną działalność w roku 2022, świadcząc usługi na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Nowe satelity zwiększą jakość usług nadawczych, świadczonych klientom Eutelsat z pozycji HOTBIRD, zapewniając ich lepszą wydajność w Europie Wschodniej i w Polsce. Ponadto, wprowadzone zostaną zaawansowane funkcje w zakresie ochrony i odporności sygnału uplinku, a także redundancji orbitalnej.

W pełni elektryczne satelity, o masie wyniesieniowej 4,5 tony i mocy 22kW, zostaną zbudowane na innowacyjnej platformie Eurostar Neo, która podobnie jak jej wysokiej wydajności ładunki, zostanie wyprodukowana w filiach Airbus Defence and Space - w brytyjskich Stevenage i Portsmouth, a także we francuskiej filii w Tuluzie.

Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii umożliwia firmie Eutelsat zastąpienie obecnej konstelacji trzech satelitów dwoma, zwiększając przy tym optymalizację wydatków kapitałowych (capex) dzięki polityce DTC, w której koszty projektu stanowią jego integralną część już od samego początku.

Nabycie nowych satelitów zostanie całkowicie pokryte z obecnego budżetu capex.

Rodolphe Belmer, dyrektor wykonawczy Eutelsat, powiedział: „Cieszymy się, że udało nam się zabezpieczyć pojemność dla HOTBIRD na flagowej pozycji 13° East, która odgrywa ważną rolę w rozwoju telewizyjnych formatów nadawczych od początku swojego istnienia, będąc zarazem fundamentem naszej strategii. Nowe satelity zostały zaprojektowane celem ulepszenia jakości oferowanych przez nas usług, będąc jednocześnie optymalnym rozwiązaniem w kwestii wydajności capex. Po raz kolejny oddajemy się w ręce naszego wieloletniego partnera, Airbus Defence and Space, który zbudował już dla nas 23 satelity.”

O HOTBIRD: Skupiając niemal 1000 kanałów TV, z czego ponad 340 w jakości HD, trafiających do ponad 135 mln gospodarstw domowych, HOTBIRD to wiodąca pozycja satelitarna Eutelsat od przeszło 20 lat, świadcząca usługi na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jako punkt referencyjny firmy, to satelitarne centrum nadawcze jest hostem dla 10 platform TV, transmitujących ponad 600 kanałów pay-TV i ok 400 kanałów FTA.

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

  Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Christina Darvasi Tel: +52 55 2629 5847 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

 
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.comFollow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.