Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowa platforma HD armeńskiej SHANT TV na pozycji HOTBIRD

Komunikat prasowy   •   Lip 12, 2017 12:41 CEST

Paryż, Erywań, 12 lipca 2017 - SHANT TV, armeński operator komercyjny, ogłasza, iż 15 lipca nastąpi uruchomienie jego nowej, międzynarodowej, wielokanałowej platformy na popularnej pozycji HOTBIRD, obsługiwanej przez Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL). Celem zapewnienia pojemności dla nowego przedsięwzięcia HD, między SHANT TV, a firmą Eutelsat został zawarty wieloletni kontrakt.

Obecna w ofercie HOTBIRD od niemal dziesięciu lat, SHANT TV zostanie przekształcona w wielokanałową platformę pay TV, dedykowaną armeńskim odbiorcom w zasięgu pozycji HOTBIRD, który obejmuje Europę, Bliski Wschód i europejskie części Rosji. Na platformie dostępnej wyłącznie w standardzie HD, za opłatą wynoszącą już od 5 Euro za miesiąc, znajdą się takie kanały jak: SHANT Premium, Armenia Premium i SHANT Music. Odbiór DTH będzie możliwy poprzez antenę satelitarną i dekoder, a także z wykorzystaniem sieci IP i kablowych.

Społeczność armeńska, reprezentująca ponad 4 miliony odbiorców spośród użytkowników HOTBIRD, skorzysta z oferty programowej w najwyższej jakości obrazu, obejmującej filmy, seriale, teledyski i adaptacje popularnych programów licencyjnych, takich jak X-Factor, czy Who wants to be a Millionaire? (Milionerzy).

Arthur Yezekyan, prezes i założyciel SHANT TV LLC, powiedział: „Wyniki przeprowadzonych badań udowodniły, iż 50% widzów SHANT Premium, oglądających jego ofertę poza terytorium Armenii, korzysta z pozycji satelitarnej Eutelsat HOTBIRD. Był to dla nas decydujący fakt przy wyborze miejsca dystrybucji naszej nowej oferty. Dziękujemy firmie EUTELSAT za cenne wsparcie, zwłaszcza w kwestiach technicznych i marketingowych.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Wyjątkowo szerokie pokrycie satelitów HOTBIRD oraz oferta ponad 1000 kanałów w 30 językach, czyni pozycję HOTBIRD punktem odniesienia dla nadawców pragnących dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Cieszy nas fakt, iż SHANT TV wykorzysta wyjątkowe możliwości HOTBIRD w celu dotarcia do armeńskich odbiorców, zamieszkujących różne kraje. Zmiana charakteru nadawczego SHANT TV, z pojedynczego kanału na wielokanałową platformę HDTV, to również odzwierciedlenie wciąż rosnącego trendu w kierunku High Definition. Jako, że w ofercie HOTBIRD jest już 280 kanałów HD, tutaj widać to najlepiej.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.