Obserwuj: Eutelsat Polska

Nowa aplikacja od Eutelsat i Wiztivi ułatwi poruszanie się w ofercie darmowych kanałów satelitarnych milionom odbiorców HOT BIRD

Komunikat prasowy   •   Kwi 26, 2016 07:31 CEST

Londyn, Paryż, 26 kwietnia 2016 - Eutelsat, jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, oraz Wiztivi, lider wieloekranowych rozwiązań TV, prezentują Sat.tv, inteligentny Elektroniczny Przewodnik Programowy (EPG), z przeznaczeniem na tablety i smartfony. Aplikacja skierowana jest do 66 milionów odbiorców w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, przystosowanych do odbioru w systemie DTH, oferty programowej satelitów z pozycji HOT BIRD, która obejmuje ponad 300 kanałów FTA. Premiera aplikacji odbędzie się na londyńskich targach TV Connect.

Treści FTA zachętą dla użytkowników

Sat.tv to nowej generacji przewodnik EPG, stworzony celem uatrakcyjnienia odbioru FTA, a także zwiększenia interakcji na poziomie nadawca - odbiorca. Wszelkie zmiany programowe, bądź informacje wprowadzane przez nadawców, wyświetlane są w aplikacji w czasie rzeczywistym. Ponadto, odbiorcy korzystają z przystępnego interfejsu EPG, dostępnego w pięciu językach (angielskim, francuskim, rosyjskim, włoskim, arabskim) oraz oferty programowej sięgającej nawet 40 wersji językowych.

Łatwa obsługa, spersonalizowane rekomendacje

Cechy charakterystyczne dla nowej aplikacji to rozszerzony dostęp do programów z ramówki HOT BIRD, z opcjami dodatkowymi, takimi jak wyszukiwanie w oparciu o czas nadawania, konkretny kanał, czy typ programu. Wybory użytkowników zatwierdzane są jednym kliknięciem, a ich gusta generują bazę spersonalizowanych rekomendacji. Ponadto, użytkownicy mogą udostępniać wybrane przez siebie treści z aplikacji na własnych profilach w mediach społecznościowych.

Nowa aplikacja powstała w oparciu o TIMELESSTOUCH, zaawansowany interfejs użytkownika, opracowany w HTML5 dla urządzeń mobilnych. Poza kompleksowym przygotowaniem aplikacji, zarówno pod względem interfejsu, jak i funkcjonalności, Wiztivi stworzył również panel administracyjny, dzięki któremu nadawcy mają możliwość bezpośredniej edycji swoich ramówek. Wiodący nadawcy, włączając CCTV, Channel One Russia Worldwide, Euronews, France 24, RT oraz TV5MONDE potwierdzili już swoje zainteresowanie produktem.

Kod międzyplatformowy i lepsze wrażenia odbiorców

Sat.tv to aplikacja HTML5 stworzona przy użyciu WIZTIVIFRAMEWORK, zestawu narzędzi SDK (Software Development Kit) wieloekranowego interfejsu użytkownika. SDK to bazujące na wyszukiwaniu środowisko rozwoju o tej samej funkcjonalności co aplikacje macierzyste. Poprzez użycie jednego kodu dla wielu środowisk, Eutelsat i Wiztivi przyspieszyli stworzenie i uruchomienie Sat.tv, zarówno na platformach iOS, jak i Android. Wieloletnie doświadczenie Wiztivi w konsekwentnym zarządzaniu metadanymi wpływa na ogólną prezencję aplikacji. Dzięki wydajnym algorytmom dostarczonym przez zespół badawczy Wiztivi, metadane są natychmiastowo zapisywane na ekranie, co zwiększa komfort użytkownika (płynne zmiany i animacje) oraz zapewnia poczucie pełnej kontroli.

Aplikacja Sat.tv zostanie zaprezentowana jako premiera światowa na targach TV Connect. Stoisko Wiztivi, numer 29.

Więcej informacji na:

www.watchsat.tv


O Wiztivi

Wiztivi zapewnia aplikacje mające zastosowanie w zestawach TV i STB, a także urządzeniach mobilnych oraz konsolach do gier. Fundamenty firmy tworzą eksperci w zakresie projektowania i rozwoju z pogranicza wielu kultur, a także silne zaplecze techniczne. Na przestrzeni 10 lat, Wiztivi stworzyła ponad 300 innowacyjnych usług, których odbiorcami są największe światowe firmy ze świata mediów i telekomunikacji:

  • Dostawcy Usług Internetowych (Digiturk, Orange, Numericable-SFR, Get Norway, Telefonica…)
  • Nadawcy (Viacom US/UK, TF1, M6, Eurosport Canal+…)
  • Światowi producenci urządzeń TV i STB (Sagemcom, Microsoft Toshiba, Cisco, Samsung, LG, …)

Chcąc utrzymać dobrą formę i pozycję lidera na rynku, Wiztivi wypracowuje swe własne ramy (SDK). Oparty o standardy sieciowe, WIZTIVIFRAMEWORK zapewnia jeden kod pasujący do różnorodnych platform, za niewielką część ceny, którą trzeba byłoby zapłacić w przypadku, gdy do każdego urządzenia byłby wymagany kod indywidualny.

Zaplecze technologiczne firmy idzie w parze z wysokiej jakości, wewnętrznym Studiem UI/UX (interfejs i doświadczenia użytkownika): Kreatywne Studio Wiztivi działa od początku działalności firmy, dzięki czemu może się obecnie poszczycić znaczącym doświadczeniem w interfejsach mobilnych, TV oraz STB.

Kontakt dla prasy:

Cyrille Billon

press@wiztivi.com

www.wiztivi.com

+33 (0)1 80 96 94 60

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.