Obserwuj: Eutelsat Polska

New Glenn - nowa rakieta nośna Blue Origin dla Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Mar 07, 2017 14:36 CET

Paryż, Waszyngton D.C., 7 marca 2017 - przy okazji odbywających się w Waszyngtonie targów Satellite 2017 Convention, Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłosił zawarcie kontraktu z Blue Origin. Kontrakt obejmuje usługi rakiety nośnej New Glenn, których inauguracja planowana jest na rok 2020.

Współpraca Blue Origin i Eutelsat odzwierciedla wieloletnią strategię Eutelsat, zakładającą wynoszenie satelitów przez rozmaitych dostawców tychże usług, co zapewnia pewny dostęp do przestrzeni kosmicznej, a także pozwala na współpracę z partnerami, którzy łączą w sobie najwyższą wydajność, elastyczność i konkurencyjność.

Umowa między Eutelsat a Blue Origin obejmuje wyniesienie satelity geostacjonarnego w latach 2021-2022. Rakieta nośna New Glenn będzie kompatybilna ze wszystkimi satelitami Eutelsat, co wpłynie na elastyczną alokację misji na 12 miesięcy przed jej rozpoczęciem.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, skomentował: „Firma Blue Origin podzieliła się z nami swą strategią, przekonując nas zarazem do możliwości konkurowania z pozostałymi graczami na rynku usług wynoszenia. Solidne podejście techniczne i dążenie do rozwoju technologii, które będą stanowić bazę dla wyrzutni nowej generacji, to cechy, których oczekujemy od naszych partnerów. Dzięki rakiecie New Glenn będziemy dalej realizować naszą strategię w zakresie obniżania kosztów dostępu do przestrzeni kosmicznej i zwiększania wydajności. To dobra wiadomość dla rentowności i płynności naszej branży.”

Eutelsat to jeden z najbardziej doświadczonych, innowacyjnych operatorów satelitarnych na świecie. Jesteśmy dumni, że wybrał on Blue Origin i orbitalną rakietę nośną, New Glenn,powiedział Jeff Bezos, założyciel Blue Origin. „Eutelsat wynosi swe satelity na wielu nowych rakietach, podzielając zarówno nasze metodyczne podejście do techniki, jak i chęć obniżania kosztów dostępu do przestrzeni kosmicznej. Witamy na pokładzie, Eutelsat. Czekamy na pierwszy wspólny lot.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.