Obserwuj: Eutelsat Polska

NASA TV w HD i UHD, dystrybuowane przez satelity Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Kwi 12, 2018 11:25 CEST

Paryż, 12 kwietnia 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL), jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, ogłasza, iż kanały NASA HD (NTV-3) i NASA UHD (NTV-4) po raz pierwszy w historii są dostępne w ofercie satelitarnej FTA dla odbiorców w Europie, Afryce Północnej, Afryce Subsaharyjskiej i na Bliskim Wschodzie.

Widzowie z powyższych regionów mogą teraz podziwiać wyjątkowe treści, pochodzące z amerykańskiego programu kosmicznego, obejmujące między innymi: wyniesienia satelitów, sceny z życia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, widoki Ziemi z kosmosu, eksplorację kosmosu, układ słoneczny, Marsa, a także powtórki klasycznych pozycji NASA, takich jak program Apollo oraz programy dokumentalne dotyczące najnowszych prac badawczo-rozwojowych NASA.

  • NASA TV HD nadawany jest w systemie FTA z popularnej pozycji HOTBIRD (13° East) dla odbiorców w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, a także z pozycji 7° East dla odbiorców w Afryce Subsaharyjskiej.
  • NASA TV UHD nadawany jest również z pozycji HOTBIRD i 7° East, podobnie jak platforma FRANSAT TV z satelity EUTELSAT 5 West A dla subskrybentów wyposażonych w zestaw odbiorczy przystosowany do formatu UHD1. Produkowany przez Harmonic, kanał wykorzystuje najnowsze technologie Ultra HD firmy w zakresie kompleksowego przetwarzania mediów i ich dostarczania, z poziomem rozdzielczości obrazu cztery razy wyższym niż w standardzie HD.

Eutelsat jest pierwszym operatorem satelitarnym, dzięki któremu programy NASA są dostępne dla szerokiej, a zarazem gwałtownie rozrastającej się publiczności w Europie, Afryce Północnej i Subsaharyjskiej oraz na Bliskim Wschodzie. Oferując niezrównane wrażenia wizualne, włączenie do oferty kanału NASA TV UHD podkreśla ciągłą ekspansję rynku przez treści Ultra HD dostarczane za pomocą floty satelitów Eutelsat.

Jak uzyskać dostęp do kanałów

  • NASA TV UHD (NTV-4) - 4K UHD, kodowanie HEVC

HOTBIRD (13° East)

Częstotliwość: 11373 MHz

Polaryzacja horyzontalna, DVB-S2, 8PSK, FEC 3/4

Symbol rate: 27500

EUTELSAT 7B (7° East)

Częstotliwość: 10887 MHzPolaryzacja horyzontalna, DVB-S2, QPSK, FEC 4/5

Symbol rate: 30000

EUTELSAT 5 West A (5° West)

FRANSATCzęstotliwość: 12732 MHzPolaryzacja wertykalna, DVB-2, 8PSK, FEC 3/4

Symbol rate: 29950

  • NASA TV HD (NTV-3) - kodowanie MPEG-4

HOTBIRD (13° East)

Częstotliwość: 11373 MHzPolaryzacja horyzontalna, DVB-S2, 8PSK, FEC 3/4

Symbol rate: 27500

EUTELSAT 7B (7° East)

Częstotliwość: 10887 MHzPolaryzacja horyzontalna, DVB-S2, QPSK, FEC 4/5

Symbol rate: 30000

1Odbiorcy muszą być wyposażeni w jeden z najnowszych zestawów 4K Ultra HD TV, ze zintegrowanym tunerem satelitarnym, certyfikowanym przez FRANSAT, a także w moduł CI+ CAM.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.