Obserwuj: Eutelsat Polska

Najwyższa Rada Audiowizualna Zimbabwe wybiera Eutelsat celem przyspieszenia procesu cyfryzacji

Komunikat prasowy   •   Lis 17, 2015 09:09 CET

Kapsztad, Harare, Paryż, 17 listopada 2015 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie trzyletniej umowy z Najwyższą Radą Audiowizualną Zimbabwe (BAZ), obejmującej pojemność w paśmie Ku satelity EUTELSAT 3B. Pojemność ta zostanie wykorzystana na dostarczenie 12 kanałów FTA do ogólnokrajowej sieci 48 transmiterów Cyfrowej Telewizji Naziemnej, dzięki czemu odbiorcy w Zimbabwe będą mogli cieszyć się lepszą jakością obrazu oraz szerszym wyborem programów TV.

Umowa pomiędzy BAZ i Eutelsat przyspieszy zapoczątkowany w roku 2011, proces cyfryzacji krajowej sieci nadawczej Zimbabwe. Wskazuje ona również ogólną tendencję na kontynencie, prowadzącą do zmiany na całkowicie cyfrowe środowisko nadawcze.

Nowa usługa jest obecnie testowana, a jej start planuje się na pierwszy kwartał 2016. Projekt nadzorowany jest przez BAZ, przy współpracy z Transmedia, ogólnokrajowym nośnikiem sygnału, nadawcą państwowym ZBC, a także Huawei, dostawcą wyposażenia cyfrowego, włącznie z zestawami STB dla użytkowników. Huawei zajmie się również uplinkiem cyfrowego multipleksu z teleportu BAZ zlokalizowanego w Harare na satelitę EUTELSAT 3B.

Obert Muganyura, dyrektor generalny Najwyższej Rady Audiowizualnej Zimbabwe, powiedział: Dostęp do satelity EUTELSAT 3B przekształci nasz kraj w ogólnokrajowego dostawcę cyfrowych usług nadawczych. Dzięki współpracy z Eutelsat i pozostałymi partnerami projektu, Zimbabwe jest gotowe na przyspieszenie procesu cyfryzacji TV, a w konsekwencji na dostarczenie odbiorcom w całym kraju usług lepszej jakości.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, powiedział: Umowa z Najwyższą Radą Audiowizualną Zimbabwe zaznacza pierwszy krok naszego zaangażowania w proces cyfryzacji Zimbabwe, a zarazem odzwierciedla coraz większy udział satelity w szybkiej i wydajnej zmianie z nadawania analogowego na cyfrowe. Cieszy nas coraz większe znaczenie satelity EUTELSAT 3B na afrykańskim rynku, a także możliwość bycia częścią procesu cyfryzacji całego kontynentu.

Odwiedź Eutelsat na targach AfricaCom 2015 w dniach 17-19 listopada

Stanowisko D6, Cape Town International Convention Centre, Cape Town

TV Connect Africa,17 listopada, południe: Christoph Limmer, wiceprezes Eutelsat ds. sprzedaży globalnej i rozwoju wideo weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt.”Rozumienie i przezwyciężanie inhibitorów procesu cyfryzacji Afryki”.

O Najwyższej Radzie Audiowizualnej Zimbabwe

Organ statutowy powołany w celu regulacji warunków świadczenia usług nadawczych oraz wsparcia procesu modernizacji infrastruktury nadawczej w Zimbabwe. Finansowanie programu cyfryzacji z Funduszu Nadawczego Najwyższej Rady Audiowizualnej Zimbabwe obejmie między innymi: cyfryzację wszystkich istniejących studiów telewizji analogowej do jakości HD, instalację Krajowej Stacji Czołowej, stworzenie obiektów Uplinku Satelitarnego dla dystrybucji sygnału oraz obiektów do produkcji cyfrowych treści, a także cyfryzację krajowej sieci transmisji TV. Najwyższa Rada Audiowizualna Zimbabwe zaangażowana jest w promocję powszechnie dostępnych, wysokiej jakości usług nadawczych, świadczonych w Zimbabwe.

www.baz.co.zw

Media Centre, Rainbow Towers Grounds, 1 Pennyfather Ave, Harare

Tel. 263 4 797380/1/2/3

info@baz.co.zw

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.