Obserwuj: Eutelsat Polska

Nabycie NOORSAT umacnia pozycję Eutelsat na Bliskim Wschodzie

Komunikat prasowy   •   Paź 13, 2017 12:47 CEST

Paryż, 13 października 2017 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL) kupuje NOORSAT, jednego z wiodących dostawców usług satelitarnych na Biskim Wschodzie, będącego dotychczas własnością bahrańskiej grupy holdingowej Orbit.

Obecny na rynku od roku 2004, NOORSAT to główny dystrybutor pojemności satelitarnej Eutelsat na Bliskim Wschodzie, obsługujący klientów z sektora Blue chip oraz świadczący usługi ponad 300 kanałom TV, nadawanym niemal wyłącznie z wiodących dla rynków Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, pozycji Eutelsat na 7/8° West i 25.5° East.

Nabycie NOORSAT to część szerszej strategii Eutelsat, dotyczącej usprawnienia dystrybucji na wybranych, kluczowych pozycjach wideo. Strategia ta ma umożliwić firmie Eutelsat wzmocnienie długoterminowego, komercyjnego rozwoju pozycji wiodących na rynku arabskim, a także zwiększenie bezpośredniego dostępu do odbiorcy końcowego, ułatwienie stymulacji HDTV oraz coraz większą sprzedaż usług wideo.

Michel Azibert, dyrektor ds. reklamy i rozwoju Eutelsat, powiedział: „Możliwości i znajomość rynku firmy NOORSAT umocnią naszą wieloletnią obecność na dynamicznym rynku Bliskiego Wschodu. Integracja platformy usług i zespołów serwisowych NOORSAT podkreśla nasze zaangażowanie w świadczenie usług klientom na jednym z naszych kluczowych rynków.”

Eutelsat nabył 100% udziałów NOORSAT o wartości 75 mln dolarów, bez długów i gotówki. Dzięki transakcji, łączne przychody Eutelsat w ujęciu rocznym zwiększą się o 15 mln dolarów, po wyeliminowaniu przychodów związanych z dotychczasową dzierżawą pojemności Eutelsat przez NOORSAT. Nieco rozwadniający wpływ na zysk EBTIDA zostanie wchłonięty w ramach zysków bieżących.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.