Obserwuj: Eutelsat Polska

Międzynarodowe ambicje nowego kanału chorwackiej telewizji publicznej, HRT-HTV 5

Komunikat prasowy   •   Kwi 05, 2018 11:54 CEST

Paryż, Zagrzeb, 5 kwietnia 2018 - HRT (Hrvatska radiotelevizija), publiczny nadawca radiowo-telewizyjny Republiki Chorwackiej, zawarł długoterminową umowę z Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL). Umowa obejmuje pojemność na flagowej dla Europy i Bliskiego Wschodu, pozycji HOTBIRD, celem transmisji najnowszego kanału rozrywkowego i informacyjnego HRT - HTV 5 na polu międzynarodowym.

Dostępny w systemie FTA, kanał HRT-HTV 5 oferuje 24-godzinną ramówkę, obejmującą programy informacyjne, edukacyjne i rozrywkowe, zarówno w języku chorwackim, jak i angielskim, hiszpańskim i niemieckim. HRT-HTV 5 dołącza do puli tysiąca kanałów dostępnych dzięki pozycji HOTBIRD dla ponad 135 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Wybór jednej z najlepszych pozycji satelitarnych Eutelsat, umożliwi chorwackiej Grupie HRT rozszerzenie profilu swego najnowszego kanału, czyniąc go dostępnym dla odbiorcy globalnego.

Dotychczas, grupa nadawcza HRT obsługiwała cztery kanały TV w telewizji naziemnej (HRT-HTV 1, HRT-HTV 2, HRT-HTV 3, HRT-HTV 4), nadawane w Chorwacji z satelity EUTELSAT 16 A. HRT jest członkiem Europejskiej Unii Nadawczej (EBU), organizacji, której partnerem od wielu lat jest również Eutelsat.

Kazimir Bacic, dyrektor generalny HRT, powiedział: „Uruchomienie kanału HRT-HTV 5 wskazuje na żywiołowość chorwackiego środowiska nadawczego, zwłaszcza w zakresie programów informacyjnych i innych usług. Nasze starania by podzielić się tym z szerszym odbiorcą, zarówno w rozumieniu krajowym, jak i międzynarodowym, zostały spełnione dzięki transmisji satelitarnej przez HOTBIRD, co było oczywistym krokiem w osiągnięciu tego celu.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Cieszymy się z pojawienia się kanału HRT-HTV 5 w ofercie pozycji HOTBIRD, a zarazem z odświeżenia współpracy z renomowanym nadawcą publicznym, jakim jest grupa HRT. Niniejsza umowa po raz kolejny ukazuje zasadność wykorzystania pozycji HOTBIRD przez nadawców, którzy chcą dotrzeć do kluczowych odbiorców, rozsianych po wielkim obszarze geograficznym.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.