Obserwuj: Eutelsat Polska

„Medici: Masters of Florence” w jakości Ultra HD, we włoskiej ramówce RAI dzięki Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Paź 12, 2016 09:55 CEST

Paryż, 12 października 2016 - włoscy odbiorcy satelitarnej oferty TV są już gotowi na wyjątkowe wrażenia wizualne, których dostarczy transmitowany w jakości Ultra HD, kluczowy serial w ramówce RAI, „Medici: Masters of Florence”. Obejmujący dotychczas 8 odcinków dokumentujących rozwój dynastii politycznej włoskiego renesansu, serial z Dustinem Hoffmanem w roli głównej, dostępny będzie od 18 października, wyłącznie na kanale RAI 4K, na platformie Tivùsat, która nadaje poprzez satelity Eutelsat HOTBIRD.

Transmisje w standardzie Ultra HD dla użytkowników Tivùsat będą pokrywały się z transmisjami serialu w standardzie HD na kanale RAI1. Kontynuując współpracę w zakresie transmisji Ultra HD, podjętą przy okazji transmisji meczów Euro 2016, RAI współpracuje z Eutelsat, MThree i DBW Communication.

Niniejsza, prestiżowa produkcja, to dla Eutelsat kolejny dowód na rozwój rynku Ultra HD oraz wysoki potencjał satelitów w zakresie przepustowości wymaganej do transmisji zarówno treści linearnych, jak i treści „z ostatniej chwili”. Renato Farina, dyrektor zarządzający włoską filią Eutelsat, powiedział: „Stale rosnący zbiór treści w wysokiej jakości standardzie Ultra HD, to jeden z powodów, dla których standard ten zagości na dobre w domach odbiorców. Wybrany przez RAI „Medici: Masters of Florence” to mocny znak dla widzów. Cieszymy się, iż możemy być częścią włoskiego łańcucha nadawczego.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.