Obserwuj: Eutelsat Polska

Mediaset uruchamia trzy kanały HD na HOTBIRD, flagowej pozycji wideo Eutelsat dla włoskich odbiorców

Komunikat prasowy   •   Lut 15, 2018 15:57 CET

Paryż, 15 lutego 2018 - Elettronica Industriale, spółka zależna włoskiej grupy Mediaset, zawarła z Eutelsat (Euronext paris: ETL) długoterminowy kontrakt, celem przyspieszenia zmiany na standard HD.

Dzięki nowej umowie, trzy flagowe kanały grupy Mediaset (Canale 5, Italia 1 i Rete 4) będą dostępne równolegle w standardach SD i HD. Kanały te znajdą się w darmowej ofercie pakietu Tivùsat, nadawanego z pozycji HOTBIRD, satelitarnego centrum Eutelsat dla włoskiego rynku nadawczego.

Zlokalizowane na pozycji 13° East, satelity HOTBIRD są punktem odniesienia włoskiego środowiska nadawczego, przystosowanym w szczególności do odbioru DTH. Spośród 1000 kanałów nadawanych z tej pozycji, ponad 300 nadawanych jest w standardzie HD.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Zawarcie niniejszej umowy wzmacnia biznesowe koneksje z dwoma z naszych historycznych włoskich partnerów, Mediaset i Tivùsat. Zmiana kilku kanałów Mediaset na standard HD to część trendu w kierunku ciągłej poprawy jakości obrazu, który obecnie zdominował środowisko nadawcze.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.