Obserwuj: Eutelsat Polska

Manoto TV wybiera satelitę EUTELSAT 7B, celem nadawania w jakości High Definition

Komunikat prasowy   •   Cze 15, 2016 10:09 CEST

Londyn, Paryż, 15 czerwca 2016 - Manoto TV, wysoce uznawany kanał komercyjny, nadający w języku perskim, szykuje się na jutrzejsze rozpoczęcie nadawania z satelity EUTELSAT 7B. Operator kanału zawarł z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), umowę dzierżawy pojemności, celem transmisji treści w jakości HD z satelity EUTELSAT 7B. Wykorzystując jego wysokiej mocy pokrycie, Manoto TV zwiększy liczbę swoich odbiorców w Iranie i na Bliskim Wschodzie.

Londyński Manoto TV, którego właścicielem jest Marjan Television Network, już od pierwszych dni swojej obecności na rynku w roku 2010 kompletuje wraz z Eutelsat silną rzeszę odbiorców. Kanał ten, dostępny w systemie FTA, ma w swej ofercie filmy, seriale, programy dokumentalne, rozrywkowe i informacyjne. Jest on nadawany z pozycji HOT BIRD, która oferuje wyjątkowe pokrycie dla Europy, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu, docierając również do Iranu, gdzie stała się najpopularniejszą pozycją satelitarną w kraju, pozyskawszy ponad 10 mln odbiorców. Ponad 2 mln z nich są już przystosowane do podwójnego odbioru z HOT BIRD oraz satelitów EUTELSAT 7A i 7B. Dzięki temu, poza ofertą najlepszych kanałów tureckich i perskich nadawanych z satelitów EUTELSAT 7A i 7B, doświadczą również najlepszej jakości obrazu kanału Manoto HD. Inni odbiorcy HOT BIRD mogą dodać drugi konwerter LNB do posiadanej już anteny, bądź użyć anteny dodatkowej o średnicy 70cm, skierowanej na pozycję 7° East.

Michel Azibert, zastępca dyrektora generalnego Eutelsat i dyrektor ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Niniejszy kontrakt wzmacnia nasze dotychczasowe stosunki z Manoto TV, popularyzując zarazem nasze satelity wśród odbiorców posługujących się językiem perskim oraz ofertę naszych treści HD. Początek nadawania Manoto TV w jakości HD na satelicie EUTELSAT 7B to kolejny kamień milowy w szerzeniu naszych strategii na rynku perskojęzycznym.”

Dyrektor operacyjny Manoto, Robert Le Merle, dodał: „Dzięki nowej fazie ekspansji na flotę Eutelsat, Manoto TV realizuje swą wizję, polegającą na umożliwieniu perskojęzycznemu odbiorcy korzystania z jakości HDTV. Nasi widzowie skorzystają również z satelity sąsiadującego z HOT BIRD, oferującego dostęp do szerokiego wachlarza treści FTA.”

Więcej o Manoto TV na: www.manoto1.com

Informacje dla mediów: Amir Alizadeh, amir.a@manototv.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.