Obserwuj: Eutelsat Polska

Luis Jiménez Tuñóni wiceprezesem wykonawczym Eutelsat w sektorze danych biznesowych

Komunikat prasowy   •   Mar 12, 2018 16:39 CET

Paryż, Waszyngton DC, 12 marca 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż Luis Jiménez Tuñón został wiceprezesem wykonawczym spółki. Poprowadzi sektor biznesowy, włączając dane stałe, Internet rzeczy (IoT), sprzedaż hurtową, a także nowe segmenty w sektorze, zapewniające rozwiązania w zakresie globalnego rynku usług Eutelsat dla przedsiębiorców, operatorów komunikacyjnych oraz organizacji pozarządowych.

Luis Jiménez Tuñón wyróżnia się ponad 15-letnim doświadczeniem w dowodzeniu firmami w branży kosmicznej i telekomunikacyjnej. Jego poprzednie stanowisko to zastępca dyrektora handlowego w hiszpańskiej spółce ISDEFE (dawnej INSA). Uprzednio pracował dla Państwowego Instytutu Kosmicznego w Danii. W roku 2006 rozpoczął pracę w Vodafone Spain jako kierownik ds. nowych działań, po czym objął stanowisko wiceprezesa strategicznego. W latach 2011-2016 Luis był dyrektorem generalnym Vodafone Enabler, a jednocześnie, w latach 2013-2016, obejmował posadę starszego wiceprezesa Vodafone Spain, zajmując się sprzedażą hurtową. Posiada on również solidne podstawy jako przedsiębiorca, ponieważ ma na swoim koncie założenie dwóch firm w sektorze technologicznym. Ponadto, jest niezależnym dyrektorem zarządu amerykańskiej spółki, Pareteum Corporation.

Jako obywatel Hiszpanii, Luis Jiménez Tuñón ukończył Duński Uniwersytet Techniczny (DTU) oraz uniwersytet w Saragossie z tytułem inżyniera telekomunikacji. Ponadto, jest absolwentem (Executive MBA) Szkoły Biznesu EOI w Madrycie, a także zrealizował program studiów menedżerskich w podyplomowej szkole biznesu w Stanford (Kalifornia).

Michel Azibert, zastępca dyrektora generalnego Eutelsat, a zarazem dyrektor ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Cieszę się, że Luis dołączył do zespołu Eutelsat. Jego doświadczenie zwieńczone sukcesami na globalnych rynkach telekomunikacji B2B i B2C będzie dla nas cennym wsparciem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów na całym świecie, jako że ich potrzeby stale rosną.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Christina Darvasi  Tel: + 52 55 26 29 58 47 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.