Obserwuj: Eutelsat Polska

Ładunek EGNOS rozpoczyna działalność na satelicie EUTELSAT 5 West B

Komunikat prasowy   •   Lut 14, 2020 10:24 CET

Paryż, 14 lutego 2020 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż ładunek EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay System), GEO-3, będący ładunkiem satelity EUTELSAT 5 West B, pomyślnie rozpoczął swoją działalność.

EUTELSAT 5 West B jest hostem dla pozyskanego przez Eutelsat ładunku EGNOS na mocy 15-letniej umowy, zawartej w 2017 roku z GSA (Europejskim Organem Nadzoru Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej). Umowa ta obejmuje również obsługę techniczną oraz europejską infrastrukturę naziemną, włączając dwie bramki zainstalowane w teleportach Eutelsat w Rambouillet i Cagliari.

Yohann Leroy, zastępca dyrektora wykonawczego, a także dyrektor techniczny Eutelsat, powiedział: „Eutelsat jest dumny ze współpracy z GSA, jego dostawcami i klientami, włączając Europejską Agencję Kosmiczną, w kulminacyjnym momencie uruchomienia technologii przyszłej generacji ładunku EGNOS na satelicie EUTELSAT 5 West B. Cieszymy się, że możemy być hostem dla tego ładunku, który znacząco zwiększy wydajność globalnych systemów nawigacji satelitarnej w Europie, zwłaszcza systemu Galileo w nadchodzących latach.”

Pascal Claudel, dyrektor operacyjny, pełniący również funkcję dyrektora zarządzającego GSA, zadeklarował: „Po uruchomieniu, EGNOS zmierza ku przekształceniu w nową generację. Jest to możliwe dzięki konstrukcyjnej współpracy z Eutelsat. Dostarczanie i ciągłość usług satelitarnych to część naszej misji wydelegowanej przez Komisję Europejską. Kluczowym jest to, że jako GSA zapewniamy te usługi, celem wsparcia rozwoju gospodarczego, a obywatele i przedsiębiorcy Unii Europejskiej mogą korzystać z najnowocześniejszych technologii GNSS (Global Navigation Satellite Systems).”

O EGNOS

EGNOS to regionalny, satelitarny system wspomagający (SBAS) dla Europy. Obecnie wykorzystywany jest do zwiększania wydajności GPS, a od roku 2025 posłuży również do wsparcia systemu Galileo. EGNOS, dostępny od roku 2009, został stworzony z myślą o bezpieczeństwie usług nawigacji w lotnictwie, żegludze morskiej oraz na lądzie. EGNOS zwiększa dokładność i wiarygodnoś

informacji GNSS, zapewniając istotną funkcję integralności. EGNOS to także punktualność i dokładności sygnału. Nowy ładunek będzie pierwszym krokiem w kierunku rozwoju kolejnej generacji systemu EGNOS, EGNOS V3, zapewniającego jeszcze wyższy poziom wydajności i stabilności, co spełni wciąż rosnące wymagania rynku w tym zakresie.

O GSA

Jako oficjalna Agencja Regulacyjna Unii Europejskiej, Europejska Agencja GNSS (GSA) zarządza interesami publicznymi związanymi z europejskimi programami GNSS. Misją GSA jest wsparcie celów unijnych i osiągnięcie możliwie największego zwrotu inwestycji GNSS, w kategoriach korzyści dla użytkowników, rozwoju gospodarczego i konkurencyjności, zapewniając zarazem świadczenie europejskich usług nawigacji satelitarnej EGNOS i Galileo.

Więcej informacji na: GSA website


Dział prasowy
Marie Ménard

Tel: + 420 602 619 776

marie.menard@gsa.europa.eu


Cristina Comunian

Tel: + 3420 778 537 344

cristina.comunian@gsa.europa.eu


O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer

Tel: + 33 1 53 98 37 91

mecuer@eutelsat.com


Jessica Whyte

Tel: + 33 1 53 98 37 91

jwhyte@eutelsat.com


InwestorzyJoanna Darlington

Tel. : +33 1 53 98 35 30

jdarlington@eutelsat.com


Cédric Pugni

Tel. : +33 1 53 98 35 30

cpugni@eutelsat.com


Alexandre Enjalbert

Tel. : +33 1 53 98 35 30

aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.