Obserwuj: Eutelsat Polska

La Poste Sénégal wybiera Eutelsat celem połączenia 200 urzędów pocztowych

Komunikat prasowy   •   Lis 07, 2017 11:55 CET

Kapsztad, Dakar, Paryż, 7 listopada 2017 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL), jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, ogłasza zawarcie wieloletniego kontraktu z La Poste Sénégal. Kontrakt z krajowym dostawcą usług pocztowych w Senegalu obejmie połączenie 200 placówek pocztowych zlokalizowanych w całym kraju.

Największa w kraju sieć VSAT La Poste Sénégal stworzona zostanie dzięki wysokiej mocy pojemności w paśmie Ku satelity EUTELSAT 7 West A. Poza zwiększeniem wydajności sieci wewnętrznej La Poste Sénégal dla wszystkich pracowników, nowa sieć zostanie wykorzystana do świadczenia prostych usług pocztowych i bankowych, włączając przelewy i wypłaty wynagrodzeń.

Obejmujący powstanie zintegrowanej sieci cyfrowej, kontrakt z Eutelsat podkreśla ambicje Senegalczyków w dążeniu do zwiększenia rozwoju gospodarczego poprzez inicjatywy z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Leży to w polityce programu „Sénégal Numérique 2025,” będącego częścią ogólnokrajowego programu „Plan Sénégal Emergent.” Od dwóch lat, Bank Światowy odnotowuje rozwój gospodarczy Senegalu, wynoszący już 6,5%. Dzięki temu, Senegal to obecnie jedna z najlepiej funkcjonujących gospodarek Afryki Subsaharyjskiej.

Sire Dia, dyrektor generalny La Poste Sénégal, powiedział: „Każdego roku z naszych urzędów pocztowych korzystają miliony ludzi. Ich potrzeby to zarówno usługi lokalne, usługi finansowe związane z posiadaniem konta, jak i usługi oparte o technologie IT. Współpraca z Eutelsat umacnia nasze starania o to, by wszystkim klientom zapewniać wydajne usługi wysokiej jakości.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Wykorzystując nasze zasoby satelitarne, La Poste Sénégal może objąć zasięgiem szeroki obszar, bez ustępstw w zakresie jakości usług i kosztów dla obu stron. Korzyści płynące z satelity EUTELSAT 7 West A pozwolą naszemu klientowi na świadczenie kluczowych usług dla senegalskich odbiorców, nawet w regionach najbardziej odległych.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.