Obserwuj: Eutelsat Polska

Konnect VHTS, satelita nowej generacji zamówiony przez Eutelsat, zapewni szybkie usługi szerokopasmowe w Europie

Komunikat prasowy   •   Kwi 05, 2018 22:19 CEST

Paryż, 5 kwietnia 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza zamówienie KONNECT VHTS, systemu satelitarnego nowej generacji, celem wsparcia rozwoju sieci szerokopasmowej w Europie oraz sektora usług łączności pokładowej (in-flight). Satelita, który ma wejść do użytku w roku 2021, zostanie skonstruowany przez Thales Alenia Space. Ważący 6,3 tony, z przepustowością 500 Gb/s w pasmie Ka, satelita KONNECT VHTS zostanie wyposażony w najpotężniejszy pokładowy procesor cyfrowy, jaki dotychczas wyniesiono na orbitę, oferujący elastyczność w zakresie alokacji pojemności, optymalne wykorzystanie spektrum, a także progresywne wykorzystanie sieci naziemnej.

Projekt zostanie uruchomiony przy pełnej, wieloletniej współpracy w zakresie dystrybucji ze strony firm Orange i Thales, dwóch kluczowych graczy na europejskim rynku, a zarazem liderów w swoich sektorach. Umowa detaliczna z Orange objęła rynek stałych usług szerokopasmowych w krajach europejskich, natomiast umowa dystrybucyjna z Thales rynek usług łączności w sektorze rządowym.

W komentarzu do zaistniałej sytuacji, Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Zawarcie umowy z globalnymi partnerami, takimi jak Orange i Thales, potwierdza znaczącą pozycję rozwiązań satelitarnych w staraniach o jeszcze lepszy zasięg szybkich usług internetowych. Jako kluczowe uzupełnienie dla szerokopasmowych sieci naziemnych, szybkie usługi szerokopasmowe będą przełomowym czynnikiem w rozwoju Eutelsat po roku 2020. W ciągu następnej dekady, satelity VHTS zapewnią wystarczającą pojemność, by obsłużyć rynki usług szybkiego internetu i łączności pokładowej, będąc konkurencyjnymi zarówno pod względem ceny, jak i prędkości.”

Projekt KONNECT VHTS zajął miejsce wspólnej inwestycji z ViaSat w satelitę ViaSat 3 dla Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Eutelsat zamierza przeznaczyć na ten cel średnio 420 mln Euro rocznie.

Stéphane Richard prezes i dyrektor generalny Orange, dodał: „Satelita to jedna z technologii przyczyniających się do budowania cyfrowej społeczności jutra, zwłaszcza w zakresie łączności szerokopasmowej w lokalizacjach wiejskich lub odległych, gdzie tradycyjne sieci szerokopasmowe są zbyt dużym wyzwaniem. Dzięki niniejszej umowie, nasze portfolio wzbogaci się o satelitarne rozwiązania internetowe wysokiej prędkości, co pozwoli nam świadczyć klientom w Europie usługi cyfrowe najwyższej jakości.”

Patrice Caine, prezes i dyrektor generalny Thales, zadeklarował: „Dzięki tej współpracy, Thales wspiera Francję i Europę w ambitnym dążeniu do zapewnienia uniwersalnego dostępu do szybkich usług szerokopasmowych na ich terytoriach. Jesteśmy dumni, iż naszą wieloletnią współpracę z Eutelsat możemy wzbogacić o najnowocześniejszego satelitę, zaprojektowanego by świadczyć usługi zarówno w zakresie łączności stałej, jak i mobilnej, również klientom w sektorze usług rządowych w całej Europie. Zbudowany na całkowicie elektrycznej platformie Spacebus NEO, satelita KONNECT VHTS zostanie wyposażony w elastyczny, cyfrowy ładunek VHTS, obejmujący najnowsze innowacje, utrzymane dzięki znaczącemu wzrostowi naszych inwestycji R&D, francuskiemu programowi inwestycyjnemu „Programme d’Investissements d’Avenir,” a także ciągłemu wsparciu takich instytucji, jak CNES i Europejska Agencja Kosmiczna.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.