Obserwuj: Eutelsat Polska

Konnect Africa zapewni szybką łączność internetową placówkom edukacyjnym w Demokratycznej Republice Konga

Komunikat prasowy   •   Mar 23, 2020 18:12 CET

  • 3600 szkół połączonych w ciągu najbliższych 12 miesięcy, z planem rozwoju na kolejne tysiące
  • Wykorzystanie możliwości technicznych i pokrycia satelity Konnect Africa

Paryż, 23 marca 2020 - Konnect Africa, spółka zależna Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), Schoolap i Flash Services ogłasza zawarcie protokołu ustaleń (Memorandum of Understanding), celem połączenia kilku tysięcy szkół w Demokratycznej Republice Konga (DCR) z Internetem, jako część projektu Schoolap. Ideą tego projektu jest zapewnienie szkołom szybkiej łączności internetowej, umożliwiając im dostęp do platformy cyfrowej, zawierającej oficjalne treści ministerstwa edukacji i wysokiej jakości materiały edukacyjne.

Pierwszy etap projektu obejmie 3600 szkół prywatnych, które zostaną połączone wciągu kolejnych 12 miesięcy, przy wykorzystaniu pojemności satelity Konnect Africa i możliwości technicznych jego zespołu, zwłaszcza doświadczenia w kwestiach instalacyjnych.

Każda szkoła otrzyma subskrypcję pakietu „Home Unlimited or plus,” umożliwiającego jej dostęp do szybkich usług internetowych. W późniejszym etapie, planowane jest rozszerzenie programu o kilkanaście tysięcy szkół, jako odpowiedź na coraz większą potrzebę cyfryzacji społeczeństwa, leżącą również w polityce rządzących.

Konnect Africa działa w DRC już od ponad roku, zapewniając łączność szerokopasmową na obszarach wcześniej nieobsługiwanych lub obsługiwanych niewystarczająco. Rozwiązanie dostarczane przez Konnect Africa jest przystępne, elastyczne i dostępne w każdym miejscu. Działając obecnie z ograniczoną pojemnością, Konnect Africa powiększy swoje zasoby orbitalne dziesięciokrotnie, wraz z rozpoczęciem działalności satelity EUTELSAT KONNECT, planowanej na jesień 2020. Dzięki pojemności całkowitej 75 Gb/s, EUTELSAT KONNECT zapewni prędkość sięgającą nawet 100 Mb/s, zapewniając całkowite lub częściowe pokrycie dla 40 afrykańskich krajów.

Dyrektor wykonawczy Konnect Africa, Jean-Claude Tshipama, powiedział: „Niniejszy projekt podkreśla korzyści, jakie internet satelitarny niesie w minimalizowaniu przepaści cyfrowej, a także wydajność rozwiązań wdrażanych przez zespoły Konnect Africa. Rozpoczęcie działalności satelity EUTELSAT KONNECT w nadchodzących miesiącach to kamień milowy w zaspokajaniu potrzeb w zakresie łączności, które docierają od naszych klientów, zarówno indywidualnych, biznesowych, jak i tych z sektora publicznego”.

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, blisko 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

Alexandre Enjalbert Tel. : +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.