Obserwuj: Eutelsat Polska

Konnect Africa uruchamia satelitarne usługi internetowe w Demokratycznej Republice Konga

Komunikat prasowy   •   Lis 28, 2018 12:25 CET

Usługi internetowe, zarówno dla gospodarstw domowych, jak i małych przedsiębiorstw, dzięki potężnej sieci lokalnych usługodawców

Kinszasa, Paryż, 28 listopada 2018 - Konnect Africa, marka Eutelsat (Euronext: ETL) dedykowana satelitarnym usługom szerokopasmowym w Afryce, ogłasza uruchomienie dostępu do usług internetowych na całym obszarze Demokratycznej Republiki Konga.

Taryfy od 5 GB do dostępu nielimitowanego

Publikowany dorocznie przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) indeks ICT Development wskazuje, iż do usług internetowych ma dostęp mniej niż 3% kongijskich gospodarstw domowych. Według ITU, mniej niż 1% mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga ma ten dostęp dzięki sieciom naziemnym. Niewystarczająca łączność to główna przeszkoda w rozwoju gospodarczym kraju.

W oparciu o najnowsze technologie satelitarne, Konnect Africa zapewnia rozwiązanie dla przepaści cyfrowej poprzez wprowadzenie na rynek ośmiu ofert, skierowanych zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych. By zaspokoić potrzeby rynku, atrakcyjne cenowo pakiety, oferujące od 5GB do nielimitowanej transmisji danych, dostępne są w formie prepaid. Prędkość oferowanych usług szerokopasmowych wyniesie nawet do 20 Mbit/s przy pobieraniu i 3 Mbit/s przy wysyłaniu. Z okazji uruchomienia usługi, Konnect Africa zapewnia ofertę promocyjną.

Wiodący partnerzy lokalni

Współpracując z potężną siecią lokalnych partnerów, wyspecjalizowanych w rozmaitych sektorach, od dystrybucji usług telewizyjnych i telekomunikacyjnych, po usługi finansowe, Konnect Africa zapewnia objęcie swym zasięgiem terytorium Konga w możliwie najszerszym wymiarze. Niniejsza oferta dostępna jest obecnie w sześciu największych miastach Demokratycznej Republiki Konga dzięki sieci ośmiu sprzedawców1, których łączna liczba punktów sprzedaży sięga 500.

W niedalekiej przyszłości, oferta ta zostanie wzbogacona o usługę hotspotu Wi-Fi, nazwaną Konnect Wifi, która zapewni dostęp do szerokopasmowych usług internetowych w miejscach publicznych, takich, jak: szpitale, szkoły, uniwersytety, sklepy itp.

Przy okazji uruchomienia usług Konnect Africa w Demokratycznej Republice Konga, Jean-Claude Tshipama, dyrektor wykonawczy Konnect Africa, powiedział: „Demokratyczna Republika Konga to jeden z głównych afrykańskich rynków zbytu dla satelitarnych usług internetowych. Dzięki tej właśnie technologii, jesteśmy dziś w stanie zaoferować jego mieszkańcom potężne rozwiązanie w zakresie łączności. Naszym kluczem do sukcesu w sprostaniu wyjątkowym potrzebom mieszkańców, jest współpraca ze światowej klasy lokalnymi dystrybutorami usług. Dostępna obecnie w około 20 krajach Afryki, usługa Konnect Africa jest krokiem w stronę cyfrowej inkluzji kontynentu.”

O Konnect Africa

Misją Konnect Africa jest wprowadzanie wiarygodnych i dostępnych usług na rynek afrykański. Jako marka operatora satelitarnego Eutelsat, Konnect Africa zapewnia usługi internetowe odbiorcom prywatnym i biznesowym, również w formie dostępu zbiorowego, poprzez wprowadzenie hotspotów Wi-Fi.

Więcej informacji na: www.konnect-africa.com

Facebook: KonnectAfrica

Twitter: @WeKonnectAfrica

Viviane Adjado

+33 1 53 98 44 11

vadjado@eutelsat.com

Usługi komercyjne

tel: 0991020000

1 Equity Bank, Espoir Telecom, Flash, KinWiFi, Horeb, Malka multi services, Mb’enzo, TWC

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
Christina Darvasi Tel: +52 55 2629 5847 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.