Obserwuj: Eutelsat Polska

Konnect Africa podbija rynek szybkich usług internetowych na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Komunikat prasowy   •   Sty 15, 2019 13:09 CET

Satelitarne usługi internetowe dostępne na Wybrzeżu Kości Słoniowej dzięki potężnej sieci dystrybutorów

Paryż, Abidżan, 15 stycznia 2019 - Konnect Africa, marka Eutelsat (Euronext: ETL) dedykowana satelitarnym usługom szerokopasmowym w Afryce, ogłasza uruchomienie dostępu do usług internetowych na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Korzystne oferty dla klientów indywidualnych i biznesowych

Według badań sektora telekomunikacyjnego ARTCI (eksperta z Wybrzeża Kości Słoniowej w zakresie ICT), liczba odbiorców usług internetowych na Wybrzeżu Kości Słoniowej z dostępem do stałego łącza (Ethernet, wifi, światłowód) w drugim kwartale 2018 roku wynosiła 155,541 gospodarstw domowych, stanowiąc 0,6% tamtejszej populacji.

Jednocześnie, według raportu sektora TMT (technologie, media i komunikacja), wydanego w roku 2017 przez Deloitte, w kraju odnotowano 9 mln mobilnych subskrypcji internetowych, w większości dzięki sieci 4G. Na niektórych obszarach terytorium Wybrzeża Kości Słoniowej nie ma jednak wystarczającego dostępu do technologii mobilnych.

W oparciu o najnowsze technologie satelitarne, Konnect Africa zapewnia rozwiązanie dla przepaści cyfrowej na rynku Wybrzeża Kości Słoniowej poprzez wprowadzenie na rynek oferty internetowych usług szerokopasmowych, skierowanych zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych, zwłaszcza poza większymi miastami, gdzie rozwiązania szerokopasmowe nie są dostępne. Konnect proponuje swym klientom osiem wariantów usługi, obejmujących transmisję danych w przedziale 5 - 30GB, w cenie 9000 - 35000 franków CFA, spełniających wszystkie potrzeby odbiorców. Konnect Pro oferuje nadzwyczajną wydajność, zgodnie z oczekiwaniami klientów biznesowych - 50 - 500GB już od 58000 franków CFA.

By zaspokoić potrzeby rynku, oferowane pakiety będą dostępne w formie prepaid. Prędkość oferowanych usług szerokopasmowych wyniesie nawet do 20 Mbit/s przy pobieraniu i 3 Mbit/s przy wysyłaniu. Z okazji uruchomienia usługi, Konnect Africa zapewnia ofertę promocyjną.

Chcąc zapewnić dostępność swoich usług jak największej liczbie odbiorców, Konnect Africa współpracuje z lokalnymi partnerami w kilku większych miastach Wybrzeża Kości Słoniowej, ale także w lokalizacjach oddalonych od ośrodków cywilizacji: Lifi-Led, Watec, Open Services, Hublive i Ecosat. Wyspecjalizowani w sektorach takich, jak telekomunikacja i technologia, edukacja, usługi finansowe, czy audiowizualne, nowi partnerzy umożliwią Konnect Africa dotarcie do przyszłych odbiorców i ich potrzeb tak blisko, jak to tylko możliwe.

Celem Konnect Africa są w szczególności obszary wiejskie, na których wprowadzane jest rozwiązanie Konnect Wifi, zapewniające dostęp do usług internetowych w miejscach publicznych, bądź większych skupiskach ludzkich, takich, jak: sklepy, wsie, szkoły, farmy, szpitale itp.

Przy okazji uruchomienia usług Konnect Africa na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Jean-Claude Tshipama, dyrektor wykonawczy Konnect Africa, powiedział: „Technologia satelitarna zapewniająca szybkie usługi internetowe to wystarczająca odpowiedź na zagadnienie cyfryzacji wybrzeża Kości Słoniowej. Na mapie wciąż istnieje wiele „białych stref,” a oferta Konnect Africa wypełnia właśnie te braki. Dzięki najwyższej klasy lokalnym partnerom, mamy możliwość wystosować ofertę wysokiej jakości usług szerokopasmowych w konkurencyjnych cenach.”O Konnect Africa

Misją Konnect Africa jest wprowadzanie wiarygodnych i dostępnych usług na rynek afrykański. Jako marka operatora satelitarnego Eutelsat, Konnect Africa zapewnia usługi internetowe odbiorcom prywatnym i biznesowym, również w formie dostępu zbiorowego, poprzez wprowadzenie hotspotów Wi-Fi.

Więcej informacji na: www.konnect-africa.com

Facebook: KonnectAfrica

Twitter: @WeKonnectAfrica

Viviane Adjado

+33 1 53 98 44 11

vadjado@eutelsat.com

Usługi komercyjne

Tel.: +225 84 00 08 08


O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel.: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Christina Darvasi Tel.: + 52 55 2629 5847 christina.darvasi@eutelsat.com
 

Inwestorzy i analitycy


Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel.: +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

Alexandre Enjalbert Tel.: +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.