Obserwuj: Eutelsat Polska

Kolejny krok Eutelsat w stronę usług szerokopasmowych w Afryce dzięki nowej generacji satelicie wysokiej przepustowości od Thales Alenia Space

Komunikat prasowy   •   Paź 28, 2015 12:18 CET

Paryż, 28 października 2015 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ujawnił dziś swój kolejny krok w strategii szerokopasmowej dla Afryki, jakim jest zamówienie nowej generacji satelity wysokiej przepustowości (High Throughput Satellite) u Thales Alenia Space. Oferujący bezprecedensową elastyczność operacyjną, ten w pełni elektryczny satelita zostanie wyniesiony w roku 2019, do czego po raz pierwszy zostanie użyta nowa platforma firmy, Spacebus Neo.

Zamówienie satelity wysokiej pojemności o przeznaczeniu szerokopasmowym to konsekwencja niedawnego oświadczenia Eutelsat o dzierżawie pasma Ka na satelicie AMOS-6, który umożliwi świadczenie usług szerokopasmowych w Afryce Subsaharyjskiej już pod koniec roku 2016.

Dzięki nowemu, niezależnemu satelicie, Eutelsat poszerzy swój zasięg nad Afryką, dostarczy znaczące zasoby dla usług szerokopasmowych, a także ustanowi nowy punkt odniesienia dla satelitów wysokiej przepustowości w zakresie ich elastyczności. Wykorzystując w pełni elektryczną platformę Spacebus Neo, charakteryzującą się wysoką wydajnością i lekkością, Eutelsat skorzysta z konkurencyjnych warunków wyniesienia.

Podstawową misją nowego satelity będzie zapewnienie przepustowości 75 Gb/s w sieci 65 wiązek punktowych, co razem zapewni niemal kompletny zasięg dla Afryki Subsaharyjskiej. Satelita skierowany będzie na odbiorców bezpośrednich, bądź przedsiębiorców, którzy usługi szerokopasmowe odbiorą za pomocą anten o średnicy nie mniejszej niż ok. 75cm. Zostanie on również wykorzystany w sieciach społecznościowych, połączonych z hotspotami Wi-Fi, mobilnym dosyłem komórkowym i łącznością poza miastami.

Najbliższe miesiące to dla Eutelsat możliwość rozwoju satelity, czyli zdecydowanego zwiększenia całkowitej przepustowości i obszarów, na których firma świadczy usługi. Dział Eutelsat zajmujący się usługami szerokopasmowymi dla Afryki, włącznie z działem sprzedaży, będzie zarządzany przez nowo powstały oddział w Londynie.

W komentarzu na zawartą umowę, Michel de Rosen, prezes i dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia najbardziej zaawansowanych satelitarnych technologii szerokopasmowych na rynki Afryki. Dzięki zaproponowanej przez Thales Alenia Space, nowej platformie Spacebus Neo, możemy przesunąć nowe granice dotyczące satelitów wysokiej przepustowości, celem dostarczenia dobrej jakości usług szerokopasmowych, na warunkach przystępnych dla ich odbiorców, na rynki Afryki, gdzie rozpowszechnianie Internetu jest priorytetem.

Jean Loic Galle, prezes i dyrektor generalny Thales Alenia Space, dodał: Jesteśmy dumni z faktu, iż do pracy przy pierwszym w pełni elektrycznym satelicie Spacebus Neo, Eutelsat wybrał nas. Łącząc wieloletnie doświadczenie z innowacyjnością, Spacebus Neo to całkowicie modułowa platforma z inteligentnym ładunkiem Ka-HTS dla bezkonkurencyjnej elastyczności i maksymalnej przepustowości. Wybór naszej firmy świadczy o produktywnej pracy zespołowej pomiędzy Eutelsat, a Thales Alenia Space nad rozwiązaniem, które najlepiej spełni oczekiwania użytkowników i rynku HTS. Niniejszy kontrakt jest także wynikiem wsparcia Europejskiej i Francuskiej Agencji Kosmicznej w zakresie rozwoju Neosat, a także sekcji French Very High Throughput (francuska bardzo wysoka przepustowość) Francuskiego Planu Inwestycyjnego PIA, Plan dInvestissement dAvenir.

O Thales Alenia Space

Thales Alenia Space, spółka joint venture między Thales (67%), a Finmeccanica (33%), to kluczowy gracz na rynkach europejskich w zakresie telekomunikacji kosmicznej, nawigacji, obserwacji Ziemi, a także eksploracji i infrastruktur orbitalnych. Thales Alenia Space i Telespazio, jako dwie firmy matki, tworzą „Sojusz Kosmiczny” („Space Alliance), który ma w swej ofercie szeroki wachlarz usług i rozwiązań. Ze względu na bezkonkurencyjne doświadczenie w podwójnych misjach (cywilne/militarne), konstelacjach, elastycznych ładunkach, pomiarach altimetrycznych, meteorologii oraz wysokiej rozdzielczości urządzeniach optycznych i radarach, Thales Alenia Space jest naturalnym partnerem dla krajów, które chcą rozszerzać program kosmiczny. Zatrudniając łącznie 7500 pracowników w 8 krajach, w 2014 roku firma odnotowała łączny dochód w kwocie powyżej 2 miliardów Euro.

Więcej informacji na: www.thalesaleniaspace.com

Kontakt dla mediów:

Sandrine Bielecki, szef działu Thales Alenia Space ds. Współpracy z Mediami

Tél : +33 4 92 92 70 94

Email : sandrine.bielecki@thalesaleniaspace.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.