Obserwuj: Eutelsat Polska

Jean-Claude Tshipama dołącza do Eutelsat jako szef Broadband in Africa

Komunikat prasowy   •   Kwi 26, 2018 14:32 CEST

Paryż, 26 kwietnia 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza finalizację kompletowania zespołów odpowiedzialnych za działalność szerokopasmową wraz z nominacją Jean-Clauda Tshipamy na szefa Broadband in Africa, mającego na celu promocję satelitarnej łączności szerokopasmowej w Afryce.

Doświadczony ekspert ds. telekomunikacji w Afryce

Wysokie kwalifikacje menedżerskie (Executive MBA) oraz tytuł magistra ekonomii, umożliwiły mu rozpoczęcie kariery w branży telekomunikacyjnej już w roku 2000. Jean-Claude Tshipama piastował takie stanowiska, jak dyrektor handlowy w Celtel (Demokratyczna Republika Konga), czy dyrektor ds. sprzedaży i dystrybucji w Digicel Group, a następnie dyrektor ds. sprzedaży i dystrybucji na rynek Afryki w Microsoft. Ostatnią posadą była posada dyrektora generalnego Canal+ w Demokratycznej Republice Konga. Równocześnie ze stanowiskiem objętym w Eutelsat, Jean-Claude Tshipama pełni funkcję niewykonawczego dyrektora zarządu kenijskiego Banku Equity.

Rolą Jean-Clauda Tshipamy, jako dyrektora generalnego Broadband in Africa, będzie dopilnowanie, by działalność szerokopasmowa Eutelsat w Afryce rozwijała się pomyślnie, w oparciu o zasoby orbitalne satelity Al Yah 3, który rozpocznie działalność komercyjną latem przyszłego roku. Zaraz po uruchomieniu usług satelity Al Yah 3 zostanie wyniesiony satelita KONNECT1.

Wszechstronny zespół dla rozwoju działalności szerokopasmowej Eutelsat

Nominacja Jean-Clauda Tshipamy to ostatni krok w kompletowaniu zespołów odpowiedzialnych za działalność szerokopasmową Eutelsat, którymi dowodzą dwie wysokie rangą specjalistki, z szerokim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej i pay-TV: Béatrice Beau (wiceprezes wykonawczy ds. globalnych usług szerokopasmowych) i Catherine Carde (szef działań szerokopasmowych w Europie). Jean-Claude Tshipama będzie podlegał zarówno Béatrice Beau, jak i Catherine Carde.

W nadchodzących latach, działalność szerokopasmowa będzie jednym z najważniejszych aspektów w strategii Eutelsat. Fakt ten utwierdziło niedawne zamówienie nowej generacji satelity KONNECT VHTS, o bardzo wysokiej przepustowości, który od roku 2021 obejmie swoim zasięgiem Europę.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Z radością witamy Jean-Clauda Tshipamę w Eutelsat. Jego ekspercka wiedza w zakresie afrykańskiego rynku, a zwłaszcza branży telekomunikacyjnej, będzie dla nas cennym wsparciem w realizacji planów dotyczących tego kontynentu. Jesteśmy w idealnej kondycji by rozszerzyć działalność w szybko rozwijającym się sektorze usług szerokopasmowych.”

1Zwany uprzednio satelitą African Broadband.

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy Euronext (ETL).

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.