Obserwuj: Eutelsat Polska

Intelsat, SES, Eutelsat i Telesat zakładają konsorcjum CBA, celem oczyszczenia środkowej części pasma C dla usług 5G w Stanach Zjednoczonych, z jednoczesną ochroną dystrybucji treści i sieci danych

Komunikat prasowy   •   Paź 01, 2018 11:31 CEST

  • CBA przełomowym podejściem do zarządzania i finansowania procesu oczyszczania pasma w sposób zabezpieczający użytkowników, dystrybucję treści i ich sieci danych na amerykańskim rynku przed ewentualną interferencją
  • Wdrożenie transakcji rynkowych i oczyszczenie pasma dedykowanego Stanom Zjednoczonym, a zarazem zwiększenie możliwości dostępu do usług 5G, głównymi założeniami konsorcjum
  • Porozumienie, jako odpowiedź na propozycję regulacji FCC
  • Bill Tolpegin dyrektorem generalnym CBA, a Preston Padden jego dyrektorem ds. poparcia i stosunków rządowych

Waszyngton, 1 października 2018 - Wiodący operatorzy satelitarni na rynku globalnym - Intelsat (NYSE: I), SES (Euronext Paris: SESG), Eutelsat (Euronext Paris: ETL) i Telesat ogłaszają utworzenie konsorcjum o nazwie C-Band Alliance, w skrócie CBA (sojusz pasma C), celem przyspieszenia dostępności środkowej części pasma dla usług 5G.

CBA ma pełnić rolę czynnika sprzyjającego ostatniej propozycji FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności), dotyczącej częściowego oczyszczenia pasma C na rynku amerykańskim. Utworzenie konsorcjum to znaczące osiągnięcie, które demonstruje podporządkowanie się rynku, celem szybkiego uwolnienia pasma, a zarazem wygranej w wyścigu o wprowadzenie naziemnych usług 5G.

Niniejsza propozycja rynkowa została wygenerowana w odpowiedzi na postępowanie wszczęte przez FCC w sierpniu 2017, które doprowadziło do zawiadomienia o proponowanej regulacji (NPRM), przyjętej oficjalnie przez FCC 12 lipca 2018 r. i opublikowanej w Rejestrze Federalnym 30 sierpnia 2018 r.. Ukazując niepowtarzalność środowiska telekomunikacyjnego Stanów Zjednoczonych, propozycja ma na celu również ochronę jakości i niezawodności kompleksowych usług świadczonych przez operatorów w pasmie C amerykańskim nadawcom i firmom mediowym. Propozycja ustanawia ramy handlowe i techniczne, które umożliwiłyby amerykańskim naziemnym operatorom mobilnym szybki dostęp do pasma w częstotliwości 3,700 - 4,200 MHz, przyspieszając tym samym wprowadzenie usług 5G.

Jak określa propozycja, przeznaczeniem konsorcjum, występującego pod nazwą CBA, jest przeprowadzenie procesu oczyszczania pasma pod względem technicznym i handlowym. Proces ten jest niezbędny dla zmiany przeznaczenia pasma C i wykorzystania go w środowisku 5G. Konsorcjum pokieruje Bill Tolpegin, obecny dyrektor generalny OTA Broadcasting, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego CBA. Weteran w sektorze mediów, Preston Padden, obejmie stanowisko dyrektora ds. poparcia i stosunków rządowych.

Kolejny kamień milowy w postępowaniu propozycji, jakim jest założenie konsorcjum CBA, potwierdza, iż operatorzy satelitarni, świadczący znaczną część usług w pasmie C na rynku amerykańskim, osiągnęli porozumienie w zakresie kroków technicznych i handlowych, niezbędnych do podjęcia, celem wszczęcia procesu oczyszczania pasma. CBA zapewnia, że usługi obecnych klientów są chronione przed potencjalną interferencją dzięki nowym, bezprzewodowym usługom wprowadzonym na oczyszczoną już część pasma.

O Intelsat

Intelsat S.A. (NYSE: I) obsługuje pierwszą na świecie Sieć Globalną, dostarczając wysokiej jakości, wydajne cenowo usługi wideo i usługi szerokopasmowe na całym świecie. Globalna Sieć Intelsat łączy największy na świecie szkielet satelitarny z infrastrukturą naziemną, usługami centralnymi i otwartą, interoperacyjną architekturą, by umożliwić klientom zwiększenie obrotów i dostęp do usług sieciowych najnowszej generacji. Tysiące organizacji świadczących usługi miliardom odbiorców na całym świecie polegają na Intelsat, zapewniając powszechną łączność szerokopasmową, usługi w zakresie wieloformatowych transmisji wideo, bezpiecznej łączności satelitarnej i niezawodnych usług mobilnych. Wynikiem końcowym jest zupełnie nowy świat, który umożliwia nam zakładać niemożliwe, łączyć bez barier i zmieniać sposób, w jaki żyjemy. Więcej informacji na: www.intelsat.com.


Wiceprezes ds. inwestycji
Dianne VanBeber

Tel. +1 703 559 7406 (o)

Tel. +1 703 627 5100 (m)

dianne.VanBeber@intelsat.comO SES

SES to wiodący na świecie operator satelitarny, pierwszy, który zaoferował zróżnicowane i skalowalne GEO-MEO na świecie, z ponad 50 satelitami na Orbicie Geostacjonarnej (GEO) i 16 na Średniej Orbicie Okołoziemskiej (MEO). SES skupia się na wartości dodanej, rozwiązaniach typu end-to-end w dwóch kluczowych jednostkach biznesowych: SES Video i SES Networks. Firma zapewnia usługi w zakresie łączności satelitarnej nadawcom, dostawcom treści i usług internetowych, operatorom sieci stacjonarnych i mobilnych, a także instytucjom cywilnym i rządowym. Portfolio SES obejmuje: SES Americom, jednego z pierwszych operatorów komercyjnych satelitów GEO; SES Government Solutions, firmę skoncentrowaną wyłącznie na potrzebach amerykańskich instytucji rządowych; satelitarny system ASTRA o największym zasięgu DTH TV w Europie; MX1, wiodącego dostawcę usług mediowych, oferującego pełen zakres innowacyjnych, cyfrowych usług wideo i usług mediowych; oraz O3b, jedyny niegeostacjonarny system, zapewniający szerokopasmowe usługi światłowodowe. SES znajduje się w indeksie giełd Euronext Paris i Luxembourg Stock Exchange (SESG). Więcej informacji na: www.ses.com.


Dział prasowy
Markus Payer

Tel. +352 710 725 500

markus.Payer@ses.com


InwestorzyRichard Whiteing

Tel. +352 710 725 261

richard.whiteing@ses.com

O Telesat

Telesat to wiodący operator satelitarny na rynku globalnym, zapewniający wiarygodne i bezpieczne rozwiązania satelitarne w zakresie łączności, skierowane do klientów z sektorów: nadawczego, telekomunikacyjnego, korporacyjnego i rządowego. Siedziba firmy zlokalizowana jest w kanadyjskiej Ottawie, a jej filie i biura rozprzestrzenione są po całym świecie. Najnowocześniejsza flota firmy obejmuje 17 satelitów GEO, kanadyjski ładunek na ViaSat-1 i jednego satelitę Phase 1 LEO, który jest początkiem planowanej przez Telesat, globalnej konstelacji satelitów LEO, mającej zaoferować środowisku niską latencję oraz usługi szerokopasmowe wysokiej przepustowości. Telesat to również wiodący konsultant techniczny, świadczący cenne ekspertyzy na potrzeby operatorów satelitarnych, ubezpieczycieli i innych uczestników globalnego rynku. Telesat to spółka prywatna, a jej główni udziałowcy to kanadyjski PSP Investments i Loral Space & Communications Inc. (NASDAQ: LORL).

Więcej informacji na: www.telesat.com


Kontakt
Gerry Nagler

Tel: +1 908 470-4907

gnagler@telesat.com


O C-Band Alliance

C-Band Alliance, CBA, to organizacja skoncentrowana na bezpiecznym i wydajnym oczyszczeniu, a następnie ponownym wykorzystaniu pasma C, wspierająca amerykański rynek jako lidera we wprowadzaniu innowacyjnych usług 5G. Wdrażając przełomową propozycję rynkową, mającą na celu oczyszczenie pasma, CBA zajmie się również ochroną jakości i wiarygodności dotychczasowych usług w pasmie C, zapewniając ich odbiorcom pewność i niezakłócone działanie.

Więcej informacji na: www.C-BandAlliance.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.