Obserwuj: Eutelsat Polska

InfraMed inwestuje w „Broadband for Africa”

Komunikat prasowy   •   Cze 21, 2016 06:27 CEST

Londyn, Paryż, 21 czerwca 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i InfraMed zawarli porozumienie, na mocy którego InfraMed stał się 21-procentowym udziałowcem w „Broadband for Africa,” przedsięwzięcia Eutelsat mającego na celu zapewnienie satelitarnych usług szerokopasmowych w całej Afryce. Inwestycja w „Broadband for Africa” to realizacja strategii InfraMed, polegającej na odkrywaniu nowych możliwości w regionach dynamicznych demograficznie, o niewystarczającej infrastrukturze.

Laurent Grimaldi, dyrektor generalny „Broadband for Africa,” skomentował: „Dzięki najnowocześniejszej technologii satelitarnej, „Broadband for Africa” zapewni dostawcom usług telekomunikacyjnych, dostawcom usług internetowych (ISP) oraz agencjom rządowym rozwiązanie umożliwiające połączenie z Internetem jeszcze większej liczby mieszkańców Afryki. Witamy InfraMed jako udziałowca, a tym samym czekamy na korzyści płynące z bogatego doświadczenia firmy w zakresie inwestycji w rozwój infrastruktury.”

O Broadband for Africa: Stworzony przez Eutelsat w roku 2015, program „Broadband for Africa” zapewni osiągalną cenowo dla odbiorców, wysokiej jakości łączność szerokopasmową w Afryce, wykorzystując dzierżawioną pojemność w paśmie Ka satelity Spacecom AMOS-6 w pierwszej fazie programu, a w fazie drugiej zasoby własnego, dedykowanego satelity wysokiej przepustowości, którego wyniesienie planowane jest na rok 2019. „Broadband for Africa” rozwinie ofertę usług szerokopasmowych, skierowanych zarówno bezpośrednio do odbiorców prywatnych, jak i do przedsiębiorców. Ponadto, program urozmaici rynek o sieci wspólnotowe z hotspotami wi-fi, sieci komórkowe typu backhaul, a także łączność na terenach wiejskich.

O InfraMed

InfraMed to długoterminowy mechanizm inwestycyjny o wartości 385 mln Euro, dedykowany rozwojowi infrastruktury regionów wschodnich i południowych Basenu Morza Śródziemnego. InfraMed został utworzony w 2010 roku w wyniku współpracy pięciu inwestorów: Cassa Depositi e Prestiti, Caisse des Dépôts et de Consignations, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Caisse de Dépôts et de Gestion, EFG Hermes.

Więcej informacji o InfraMed na: www.inframed.com

Kontakt: yousra.khayati@inframed.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.