Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: Współpraca Globecast i Eutelsat nad rozwojem HD i Ultra HD na pozycji HOTBIRD

Komunikat prasowy   •   Wrz 08, 2016 09:40 CEST

Amsterdam, Paryż, 8 września 2016 - Globecast, globalny dostawca rozwiązań w zakresie mediów, i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, podpisali umowę ramową, na mocy której obie firmy odświeżą i zwiększą wykorzystanie transponderów satelitów nadawczych HOTBIRD.

Eutelsat to największy dostawca pojemności satelitarnej dla Globecast, podczas gdy Globecast to wiodący dystrybutor satelitów HOTBIRD, stanowiących część kluczowej platformy nadawczej dla Europy, a także dla znacznych części Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Od ponad 30 lat, firmy współpracują ze sobą w zakresie tworzenia dynamicznie prosperującego, satelitarnego rynku nadawczego, a obecnie ich uwaga skupi się na przyspieszeniu przejścia na standard HD i Ultra HD.

Francis Rolland, wiceprezes wykonawczy Globecast ds. strategii satelitarnych i sieciowych, powiedział: „Dystrybucja satelitarna to jedna z najsilniejszych cech Globecast. Podpisanie niniejszej umowy ramowej, która obejmuje również zaawansowaną odnowę kilku transponderów, zapewnia nam doskonałą widoczność na nasze zasoby satelitarne, a także odzwierciedla nasze wspólne zaangażowanie w ciągły rozwój pozycji satelitarnej HOTBIRD.”

Franco Cataldo, zastępca dyrektora handlowego i wiceprezes Eutelsat ds. sprzedaży, dodał: „Współpraca, w której partnerzy uzupełniają się wzajemnie to fundament naszych działań związanych z pozycją satelitarną HOTBIRD, dlatego też cieszymy się z umocnienia naszych relacji z Globecast. Nasz plan to dalszy rozwój poprzez ofertę wydajnych technologicznie i finansowo strategii dla naszych klientów, którzy dążą do standardu HD i Ultra HD.”

Odwiedź Eutelsat i Globecast na targach IBC

Globecast: 1.A29

Eutelsat: 1:D59

O Globecast

Jako członek Grupy Orange, Globecast zapewnia bezkompromisowe usługi globalne w zakresie akwizycji, zarządzania i dystrybucji treści. Bezustanna innowacyjność spółki w środowisku IP-centrycznym skutkuje bezpiecznymi i niezawodnymi rozwiązaniami dla jej klientów. Globacast to najlepsza globalna sieć HFC i sieć satelitarna w zakresie udziału w produkcji i dystrybucji treści wideo. Umożliwia ona multiplatformową działalność, włączając usługi satelitarne i kablowe, TV Everywhere, OTT, VoD, usługi wykorzystujące sieci CDN, a także usługi mediowe, działające w oparciu o chmury obliczeniowe. Spółka jest zaufanym partnerem w zakresie porycia i międzynarodowej dostawy informacji, wydarzeń sportowych i innych wydarzeń specjalnych na całym świecie. Klienci Globecast cieszą się bezkompromisową jakością usług świadczonych z 12 połączonych ze sobą placówek Globecast, znajdujących się m.in. w Los Angeles, Londynie, Singapurze, Paryżu, Rzymie i Johannesburgu.

Więcej informacji na:www.globecast.com

Kontakt:

Bazeli Mbo,

Dyrektor ds. łączności zewnętrznej

Tel. +33155952604

bazeli.mbo@globecast.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.