Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: Sky Group zaciska więzi z Eutelsat celem gromadzenia informacji w Europie

Komunikat prasowy   •   Wrz 08, 2016 09:57 CEST

Amsterdam, Londyn, Paryż, 8 września 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i Sky Group rozszerzają swą współpracę poprzez zawarcie bezpośredniej, wieloletniej umowy dotyczącej pasma satelitarnego, które posłuży działaniom Sky, polegającym na gromadzeniu informacji na rynkach: brytyjskim, niemieckim i włoskim.

Przedmiotem umowy jest ekwiwalent trzech transponderów na satelicie EUTELSAT 16A, obejmujący swym zasięgiem kluczowe dla Sky Group rejony w zakresie gromadzenia informacji, zarówno w Europie, jak i na Bliskim Wschodzie. Pojemność zostanie wykorzystana przez pojazdy SNG, rdzeń mobilnej infrastruktury nadawczej, które transmitują najświeższe informacje i wydarzenia sportowe do kanałów Sky ze wszystkich trzech rynków.

Satelita EUTELSAT 16A gwarantuje dziennikarzom Sky dostęp do niezawodnej, wysokiej mocy pojemności w paśmie Ku w konkretnym położeniu. Dostęp do łączności może być współdzielony przez całą flotę Sky SNG, dzięki czemu jest globalny i ekonomiczny.

Jackie Faulkner, dyrektor operacyjny w Sky News, powiedział: „Reporterzy Sky i zespoły transmisji terenowych potrzebują stałego dostępu do niezawodnego pasma, po to, by transmitować wydarzenia natychmiastowo, w najwyższej jakości sygnału. Satelita EUTELSAT 16A zapewnia zarówno doskonały zasięg, jak i moc, umożliwiając płynną integrację treści transmitowanych na żywo do kanałów sportowych i informacyjnych.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Nadawcom, którzy nie chodzą na kompromisy w przypadku jakości, czy pomyślności bezpośredniej transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych, Eutelsat oferuje najlepszą w swej klasie pojemność i elastyczność swych satelitów. Sky Group to uznana grupa mediowa, dla której jakość i stabilność są nieodzowne. Cieszymy się z możliwości wspierania ich działań w zakresie gromadzenia informacji w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech, a także z faktu, iż nasza elastyczność spełnia ich wymagania, ewoluujące na przestrzeni prowadzonych działań.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.