Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: Nowy etap wieloletniego partnerstwa strategicznego Eutelsat i Media Broadcast Satellite

Komunikat prasowy   •   Wrz 09, 2016 09:10 CEST

Amsterdam, Frankfurt, Paryż, 9 września 2016 - Media Broadcast Satellite GmbH, jeden z wiodących dostawców usług nadawczych, i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłaszają rozwój i ekspansję swego wieloletniego partnerstwa strategicznego, przy okazji targów IBC.

Media Broadcast Satellite potwierdza swój status, jako najważniejszego partnera HOTBIRD w sprzedaży usług TV na rynkach niemieckojęzycznych. Poszerzając swe portfolio o kanały ogólnorozrywkowe w języku perskim, firma będzie współpromować cyfrową platformę Eutelsat na satelicie EUTELSAT 7B. Celem dotarcia do nowego odbiorcy, będąca dopełnieniem dla pozycji satelitarnej HOTBIRD, nowa platforma umożliwia perskim kanałom wykorzystanie niskobudżetowego dostępu oraz znacznego pokrycia dla Bliskiego Wschodu.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, powiedział: „Cieszymy się z możliwości przedłużenia kontraktu z naszym wieloletnim partnerem, będącym zarazem wiarygodnym i doświadczonym dostawcą wysoce rozwiniętych usług sieciowych. Podejmiemy współpracę nad rozwojem usług wideo na naszej doskonałej pozycji satelitarnej, HOTBIRD, a także na szybko rozwijających się rynkach perskojęzycznych, na które Eutelsat dociera z wyjątkową ofertą oraz bezkonkurencyjną liczbą odbiorców dzięki satelitom HOTBIRD i satelicie EUTELSAT 7B.”

Christian Fleischhauer, dyrektor zarządzający Media Broadcast Satellite GmbH, dodał: „Eutelsat i satelity z pozycji HOTBIRD to silne filary naszego portfolio w zakresie produktów strategicznych od ponad 20 lat. Współpraca na satelicie EUTELSAT 7B umożliwia nam poszerzenie naszego doświadczenia w sprzedaży usług, a tym samym dodanie tego powstającego rynku do naszego portfolio, oferującego klientom nowe połączenia z domami na Bliskim Wschodzie.”

Odwiedź stoisko Eutelsat na targach IBC w dniach 9 - 13 września: hala 1, stoisko D.59

O Media Broadcast Satellite

Media Broadcast Satellite to jeden z pionierów na rynku satelitarnych usług nadawczych oraz satelitarnych rozwiązań w zakresie łączności. Ze zlokalizowanego nieopodal Frankfurtu nad Menem, Teleportu Usingen, Media Broadcast Satellite steruje wiodącymi platformami DVB i DVB-S na kilku satelitach. Platformy te są zoptymalizowane dla dystrybucji cyfrowych kanałów audio i wideo, włącznie z danymi zintegrowanymi, takimi jak teletext, czy elektroniczny przewodnik po programach (EPG). Dystrybucja sygnału obejmuje: odbiór DTH przez gospodarstwa domowe, retransmisję dla systemów SMATV oraz sieci kablowe dla stacji czołowych w standardzie DVB-T. Świadczone przez firmę usługi to zarówno nieszyfrowane transmisje FTA, jak i usługi szyfrowane dla zamkniętych grup użytkowników.

Holger Crump, rzecznik prasowy MEDIA BROADCAST

Tel. +49 (0) 221 | 7101-5012

presse@media-broadcast.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.