Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: Eutelsat zwiększa integralność sygnału za sprawą nowego rozwiązania geolokalizacji satelitarnej

Komunikat prasowy   •   Wrz 10, 2016 08:51 CEST

Amsterdam, Paryż, 10 września 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) potwierdza zastosowanie unikalnego rozwiązania do geolokalizacji, działającego w oparciu o jednego satelitę, które obecnie jest wdrażane do jego globalnej sieci monitorującej. Wprowadzona na rynek przez Siemens Convergence Creators, usługa SIECAMS® ILS ONE, lokalizuje zakłócenia bez pomocy satelitów sąsiadujących, co zwiększa możliwości Eutelsat na skuteczną interwencję w momencie przypadkowej, bądź celowej interferencji sygnału.

Warunki konieczne w tradycyjnych metodach geolokalizacji

Celem uzyskania wystarczającego przesłuchu dla wiarygodnego przetwarzania sygnału geolokalizacji, obecne na rynku satelitarne systemy geolokalizacji odnoszą się do co najmniej dwóch satelitów geostacjonarnych, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie. Przesłuch na satelicie sąsiadującym musi mieć tę samą częstotliwość i polaryzację, co zakłócenia na satelicie zaatakowanym. Nawet dla operatorów multi-satelitarnych, niektóre z satelitów są izolowane w rozumieniu zakresu częstotliwości uplinku, polaryzacji, czy zasięgu. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku satelitów w paśmie Ka, gdzie przesłuch jest niewłaściwy, albo zbyt mały by można go zmierzy

.

Jeśli odpowiedni satelita sąsiadujący jest w zasięgu, operatorzy muszą znać jego dokładną pozycję i prędkości, bądź dane efemeryczne, niezbędne do dokładnej geolokalizacji. To z kolei może być zagwarantowane tylko, jeśli satelitą zaatakowanym i sąsiadującym operuje jeden dostawca, bądź, jeśli dostawcy stosują te same parametry operacyjne.

Spełniwszy wszystkie z warunków koniecznych, tradycyjne narzędzia geolokalizacji, mimo, iż często skuteczne, nie w każdym przypadku mają zastosowanie. To właśnie zmusiło Eutelsat do szukania nowych możliwości.

Jeden satelita to wszystko, czego ci trzeba

Wdrażanie usługi SIECAMS® ILS ONE przez Eutelsat pokierowane jest zdolnością systemu do analizy zniekształceń sygnału, które zazwyczaj spowodowane są ruchami satelitów, warunkami atmosferycznymi, bądź innymi czynnikami pochodzącymi z otoczenia. Porównując zniekształcenia sygnału zakłóconego ze znanymi sygnałami, przy użyciu opatentowanych algorytmów współzależności kwantowych, SIECAMS® ILS ONE potrafi zidentyfikować źródło interferencji, a tym samym zwiększyć skuteczność reakcji w takich przypadkach.

Mark Rawlins, dyrektor Centrum Kontroli Systemu Łączności Eutelsat, oświadczył: „Pewni słuszności koncepcji, wdrażamy ten unikalny, oparty na działaniu jednego satelity, system wykrywania źródeł interferencji od Siemens Convergence Creators do naszej infrastruktury. Zwiększamy tym samym swoje możliwości w zakresie lokalizacji sygnałów, zakłócających pracę naszej globalnej floty satelitarnej, dzięki czemu odbiorcy, od Ameryki Południowej po region Azji-Pacyfiku, mogą korzystać z jeszcze bardziej niezawodnych i bezpiecznych usług łączności. Jako pierwszy operator wykorzystujący to rozwiązanie, przykładamy większą wagę do naszych wysiłków, mających na celu zwalczenie zarówno zakłóceń przypadkowych, jak i celowych.”

Usługa SIECAMS® ILS ONE została stworzona przy wsparciu ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej), w programie ARTES, „Konkurencja i Rozwój.”

Odwiedź stoisko Eutelsat na targach IBC w dniach 9 - 13 września: hala 1, stoisko D.59

Więcej informacji o Siemens Convergence Creators na:

www.convergence-creators.siemens.com

Kontakt dla mediów:

Siemens Convergence Creators GmbHBettina Franzelin, dyrektor ds. marketingu i łączności

bettina.franzelin@siemens-convergence.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.