Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: Eutelsat prezentuje kanał w technologii HDR Ultra HD

Komunikat prasowy   •   Wrz 08, 2016 10:10 CEST

Amsterdam, Paryż, 8 września 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza start nowego kanału Ultra HD, nadawanego z pozycji HOTBIRD, prezentującego treści HDR (High Dynamic Range) z wykorzystaniem technologii HLG (Hybrid Log-Gamma). Nowy standard HDR został wypracowany przez BBC i NHK, a spektakularna prezentacja HDR Ultra HD na targach IBC jest możliwa dzięki współpracy Eutelsat z 4EVER-2, francuskim projektem Ultra HD, ATEME i firmą Samsung.

Jaśniejsza jasność, głębsze cienie i bardziej nasycone kolory

Telewizja HDR to głębsze i bardziej dynamiczne obrazy, dzięki zwiększonej proporcji kontrastu między ich najjaśniejszymi i najciemniejszymi obszarami, a także dzięki zwiększonej gamie kolorów, jaka może zostać wyświetlona. Wynikiem tego jest obraz bogaty w szczegóły, o kolorach, które kipią z ekranu, generujący u widza silne poczucie realizmu.

Goście odwiedzający stoisko Eutelsat na targach IBC będą mięli okazję obejrzeć obraz kodowany w technologii HLG i HEVC przez ATEME. Przyjęty niedawno przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) jako standard międzynarodowy, HLG dystrybuowany jest za pomocą pojedynczej wiązki typu bitstream, która może być odkodowana przez użytkowników HDR oraz przez wyświetlacze SDR, będąc zarazem sposobem dla nadawców na unowocześnienie ich treści Ultra HD, proporcjonalnie do poziomu rynkowego.

Nowy kanał „HOTBIRD 4k2 HDR” nadawany jest w całej Europie z flagowej pozycji Eutelsat, HOTBIRD. W jego ofercie programowej znajdują się programy sportowe, kulturalne i przyrodnicze od konsorcjum 4EVER-2, dBW Communication, The Explorers Network i RAICom. Kanał nadawany jest w częstotliwości 50 klatek na sekundę, z 10-bitową głębią koloru (miliard kolorów) w standardzie BT2020. Treści zostaną zaprezentowane na najnowszym odbiorniku firmy Samsung, Quantum dot SUHD, którego możliwości sięgają miliarda kolorów w jasności ponad 1000 nitów.

Ultra HD osiąga nowy poziom

Michel Chabrol, wiceprezes Eutelsat ds. nowych formatów TV, powiedział: „Z nowego kanału skorzystają ci gracze z łańcucha nadawczego, którzy szukają doświadczeń w transmisji HDR Ultra HD. Jako, że standard Ultra HD przetarł szlaki już trzy lata temu, strategią firmy jest wsparcie dla klientów w wyścigu o jakość obrazu. HDR to najnowszy krok w tej przygodzie, a zarazem jeden z tych, które nadają nowe znaczenie całemu przemysłowi, dążącemu do zapewnienia widzom wyjątkowych wrażeń wizualnych.”

Jak znaleźć HOTBIRD 4k2 HDR:

HOTBIRD (13° East)

Częstotliwość: 12015 MHz

Polaryzacja horyzontalna

Symbol rate: 30000

DVB-S2, 8PSK, FEC 5/6

kodowanie HEVC w 30 Mbit/s

Odwiedź Eutelsat na targach IBC w dniach 9-13 września: hala 1D, stoisko 59

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.