Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: Eutelsat podnosi swe kompetencje dzięki współpracy z V-Nova, liderem technologii w zakresie kompresji

Komunikat prasowy   •   Wrz 09, 2016 06:11 CEST

Amsterdam, Londyn, Paryż, 9 września 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, ogłasza objęcie udziału mniejszościowego w V-Nova, londyńskim ekspercie w zakresie zaawansowanych technologii kompresji wideo. Eutelsat i V-Nova planują zawarcie partnerstwakomercyjnego, skupiającego się na rynkach satelitarnej transmisji wideo, na których Eutelsat będzie miał wyłączność w dystrybucji rozwiązań kompresyjnych V-Nova z technologią PERSEUS, we wspólnie określonych ofertach, na wcześniej ustalonych rynkach.

W kierunku wyższej jakości usług cyfrowych

Podjęcie współpracy z V-Nova odzwierciedla zaangażowanie Eutelsat w pomoc nadawcom i operatorom platform TV w procesie przejścia na standardy HD i Ultra HD, celem zaoferowania klientom jeszcze bogatszych i głębszych wrażeń wizualnych.

Fundamentem oferty V-Nova jest PERSEUS, rozwiązanie w zakresie kompresji wideo, które zapewnia znacząco lepszą jakość obrazu, prędkość przetwarzania, latencję i pobór mocy, a także jest kompatybilne z regulacjami prawnymi i nowinkami sprzętowymi. Eutelsat pozyskał rozwiązanie PERSEUS celem dostarczenia kompresji bez strat w standardzie 4K podczas bezpośrednich transmisji najważniejszych meczów Euro 2016, w czerwcu i lipcu bieżącego roku. Połączenie technologii PERSEUS z satelitarną transmisją wideo typu end-to-end umacnia przewagę satelity, jako platformy oferującej najwyższą jakość obrazu za rozsądną cenę.

Współpraca nad innowacjami w ekosystemie wideo

Julien Seligmann, wicedyrektor wykonawczy Eutelsat ds. globalnych usług wideo: „Współpraca z V-Nova wzbogaca nasze kompetencje w łańcuchu nadawczym. Wzbogacając wrażenia użytkowników końcowych, zwiększamy stopień naszego zaawansowania technologicznego. Jako, że środowisko wideo wkracza w erę wyróżniającą się wyjątkową jakością sygnału i gwałtownym rozwojem, nasza inwestycja i współpraca z V-Nova umożliwia nam zapewnienie ekonomicznych i innowacyjnych rozwiązań firmom mediowym, dla których jakość to kluczowy wyznacznik.”

Guido Meardi, dyrektor generalny i współzałożyciel V-Nova: „18 miesięcy po rozpoczęciu działalności jesteśmy podekscytowani prospektami partnerstwa strategicznego z branżowym potentatem, którym jest Eutelsat. Gwałtowna transformacja przemysłu na standard HD dla wszystkich, UHD, HDR i usługi wideo 360/VR (wirtualna rzeczywistość) mogą mieć miejsce tylko dzięki połączeniu najlepszego w swojej klasie przetwarzania i łączności danych Tier-1. Napędzana technologią PERSEUS, platforma Eutelsat jest perfekcyjnie umiejscowiona by wspierać operatorów i dostawców usług w tym nieuchronnym procesie transformacji.”

Więcej informacji o współpracy Eutelsat i V-Vova podczas UEFA Euro 2016 na:

https://youtu.be/vdRe2DLss9o

Odwiedź stoisko Eutelsat na targach IBC w dniach 9 - 13 września: 1, D.59

V-Nova: 14, K17

O V-Nova

V-Nova to londyńska firma softwarowa, dostarczająca zaawansowane technologie w zakresie kompresji sygnału i rozwiązań związanych z gwałtownym rozwojem sieci globalnej. Firma świadczy usługi w wielu sektorach przemysłu, dzięki czemu znajduje się w samym sercu cyfryzacji. Sektor mediów i TV to rozwiązania dla całego mediowego łańcucha dostaw, od dystrybucji UHD/4K, do urządzeń połączonych i urządzeń STB. Nagradzana technologia PERSEUS wypełnia lukę między wzrastającym zapotrzebowaniem na pojemność, a ograniczeniami związanymi z regulacjami prawnymi dotyczącymi technologii kompresyjnych, związanych z przetwarzaniem danych i wideo na nowe sposoby. Oznacza to, iż dane mogą być transportowane, przechowywane i zabezpieczane, szybciej i taniej, bez potrzeby na aktualizację sieci. V-Nova wchodzi w nową erę w sektorze mediów i TV z najnowocześniejszymi rozwiązaniami softwarowymi, które zmienią krzywą przepływność-jakość, celem umożliwienia treściom UHD przepływu w HD, HD w SD i SD wideo w sub-audio. V-Nova wzmacnia pozycję coraz większej liczby klientów i partnerów, którzy mogą zróżnicować swą ofertę, zwiększyć dotarcie do odbiorcy, zapewnić nowe usługi - wszystko w dostępnych aktualnie pasmach i infrastrukturze.

Więcej informacji na: www.v-nova.com

Kontakt dla prasy: v-nova@platformpr.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.