Obserwuj: Eutelsat Polska

IBC 2016: BHS Media i Eutelsat łączą siły dla usług na szybko rozwijającym się rynku perskiej telewizji

Komunikat prasowy   •   Wrz 09, 2016 08:53 CEST

Amsterdam, Dubaj, Paryż, 9 września 2016 - Pozycja satelitarna Eutelsat, HOTBIRD, oraz satelita EUTELSAT 7B w zaskakującym tempie stają się punktem odniesienia dla milionów perskojęzycznych gospodarstw domowych na Bliskim Wschodzie. W konsekwencji nowej umowy, zawartej między BHS Media, dubajskiego dostawcy usług nadawczych, i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), trend ten będzie miał tendencję wzrostową.

Poza wieloletnim kontraktem obejmującym kilka transponderów satelity EUTELSAT 7B, BHS zawarł z Eutelsat umowę zapewniającą kanałom w języku perskim wysoce wydajną, a zarazem tanią platformę, mającą posłużyć ich dotarciu do rosnącej wciąż liczby ich odbiorców na Bliskim Wschodzie.

Home & Health, najnowsze przedsięwzięcie Discovery, w rozumieniu kanałów lokalnych, to ostatni z perskich kanałów, który dołączył do dotychczasowej dwudziestki transmitowanej przez BHS Media na wyłącznych prawach, przy wykorzystaniu satelity EUTELSAT 7B. W rezultacie, kanały te skorzystają z pokrycia regionalnego pozycji HOTBIRD, docierając do ponad 9 mln perskojęzycznych gospodarstw domowych, które do ich odbioru z obydwu lokacji ,będą potrzebować jedynie przystosowanej do tego anteny DTH.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Łącząc bezkonkurencyjność Eutelsat w zakresie liczby odbiorców i opcji satelitarnych, z doświadczeniem i zaufaniem, które BHS wzbudza w środowisku nadawczym, jesteśmy przekonani, iż centrum grawitacji dla perskich treści TV zostanie wyznaczone przez pozycję HOTBIRD i satelitę EUTELSAT 7B. Współpraca z partnerem wyróżniającym się tak silną pozycją na rynku i jego dogłębną znajomością, to dla nas przywilej.”

Odwiedź stoisko Eutelsat na targach IBC w dniach 9 - 13 września: hala 1, stoisko D.59

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (1)

    найти здесь - https://supervideoxs.ru

    - Brian - 21 Sie 2020 22:25 CEST

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.