Obserwuj: Eutelsat Polska

Grupa MASMOVIL i satelita KA-SAT zapewnią satelitarne usługi szerokopasmowe w Hiszpanii

Komunikat prasowy   •   Gru 03, 2018 13:36 CET

Umowa podkreśla rolę satelitów w uzupełnianiu infrastruktury naziemnej

Paryż, 3 grudnia 2018 - MASMOVIL Group, czwarty pod względem wielkości hiszpański operator telekomunikacyjny, zawiera umowę ze spółką zależną Eutelsat (NYSE Euronext: ETL), Eurobroadband Infrastructure. Umowa obejmuje dystrybucję usług szerokopasmowych na obszarach objętych zasięgiem satelity KA-SAT.

Wyniesiony w roku 2010, KA-SAT to satelita zapewniający usługi szerokopasmowe w Europie, a głównie Hiszpanii, za pomocą 82 wiązek połączonych z siecią 10 stacji naziemnych. Unikalna konfiguracja i częstotliwość pozwala na przepustowość ponad 90 Gb/s, oferując usługi internetowe o prędkości porównywalnej do sieci naziemnych.

Niniejsza umowa umożliwi firmie MASMOVIL osiągnięcie celu, jakim jest zapewnienie usług szerokopasmowych całej hiszpańskiej populacji, bez względu na zastosowaną technologię, oraz zapewnienie dostępu do usług internetowych w najbardziej odległych lokalizacjach, a przy tym redukcja przepaści cyfrowej w Hiszpanii.

Technologia satelitarna umożliwi klientom dostęp do internetowych usług szerokopasmowych natychmiast po zawarciu umowy o usługę i zainstalowaniu niezbędnego sprzętu, jako, że żadna dodatkowa infrastruktura nie jest wymagana.

Prędkość oferowanych przez MASMOVIL usług wyniesie nawet do 50 Mb/s, przy limicie pobierania danych od 30 do 150 Gb miesięcznie. Opłaty wyniosą już od 37,90 Euro za miesiąc (ok.162 zł), obejmując dodatkowe usługi mobilne w poszczególnych pakietach usług.

Początkowo, usługa będzie dostępna w ofercie Embou, spółki zależnej MASMOVIL (www.satelite.embou.com), a także w punktach sprzedaży MASMOVIL. Z początkiem roku 2019, usługa zostanie wprowadzona do ofercty pozostałych marek należących do Grupy.

Meinard Spenger, dyrektor generalny grupy MASMOVIL, powiedział: „Inicjatywa ta to znaczący krok w stronę zapewnienia Internetu szerokopasmowego wszystkim mieszkańcom Hiszpanii, bez względu na technologię. Będzie ona odpowiedzią na potrzeby naszych klientów w zakresie łączności, niezależnie od ich lokalizacji, a zarazem narzędziem do dalszego rozbudowywania ich bazy.”

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, dodał: „Umowa z MASMOVIL, jednym z wiodących operatorów usług telekomunikacyjnych na rynku hiszpańskim, podkreśla rolę technologii satelitarnej w lokalizacjach nieobjętych ofertą sieci naziemnych, a zwłaszcza rolę satelity KA-SAT w pokonywaniu barier w zakresie łączności, obecnych nawet na rozwiniętych rynkach. Od roku 2020, zawężanie przepaści cyfrowej w Europie i poza nią przez Eutelsat wspomogą satelity KONNECT i KONNECT VHTS.”


O Grupie MASMOVIL

Grupa MASMOVIL to czwarty pod względem wielkości operator usług telekomunikacyjnych w Hiszpanii, który zapewnia stacjonarne, mobilne i szerokopasmowe usługi Internetowe dla sektorów: mieszkalnego, biznesowego, hurtowego swoich głównych marek: Yoigo, Pepephone, MASMOVIL, Lebara i Llamaya.

Grupa działa w oparciu o sieć światłowodową/ADSL dla usług szerokopasmowych i sieci 3G i 4G dla telefonii mobilnej. Obecnie, światłowód trafia do ponad 14,4, a sieć ADSL do 18 mln gospodarstw domowych. Mobilna sieć 4G obejmuje swym zasięgiem 98,5% populacji. W Hiszpanii Grupa ma 7,5 mln klientów.

W roku 2018 MASMOVIL otrzymał nagrodę najlepszego operatora światłowodowego, a w roku 2017 nagrodę za stacjonarne usługi szerokopasmowe od Grupo ADSL Zone. Ponadto, MASMOVIL był najlepszym operatorem sieci światłowodowej w roku 2017 według Grupo Informático, a badania przeprowadzone przez nPerf, uznały tę sieć najszybszą w Hiszpanii. Według Tutelanatomiast, MASMOVIL to operator z najszybszą siecią 3G i 4G w Hiszpanii.

Dołącz do nas:

Strona internetowa Grupy MASMOVIL: http://grupomasmovil.com/es/Twitter: https://twitter.com/grupomasmovil


Dział prasowy
Fernando Castro

Tel: + 34 656 160 378

fernando.castro@masmovil.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
Christina Darvasi Tel: +52 55 2629 5847 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.