Obserwuj: Eutelsat Polska

Grupa CANAL+ wybiera Eutelsat celem świadczenia usług DTT w Afryce

Komunikat prasowy   •   Wrz 10, 2015 09:45 CEST

Nowy pakiet kanałów DTT CANAL+ Overseas dla odbiorców francuskojęzycznych w Afryce dzięki satelicie EUTELSAT 3B. Pierwsze transmisje już pod koniec roku 2015

Paryż, 10 września 2015 - spółkaEutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie wieloletniego kontraktu z CANAL+ Overseas, spółką zależną CANAL+, odpowiedzialną za transmisję na skalę międzynarodową oraz transmisję na terytoriach należących do Francji. Kontrakt jest częścią trwającej obecnie pełnej cyfryzacji afrykańskiego środowiska nadawczego, która jest jedną z kluczowych transformacji technologicznych zachodzących na kontynencie. CANAL+ Overseas dzierżawi na satelicie EUTELSAT 3B transponder o częstotliwości 72MHz, który zapewni nową ofertę kanałów zgromadzonych przez CANAL+. Kanały transmitowane będą do nadajników DTT w około 10 krajach francuskojęzycznych.

Usługa pay-TV CANAL+, której start planowany jest na koniec bieżącego roku, obejmie pakiet 25 kanałów podstawowych oraz wybór kanałów dodatkowych, w zależności od kraju. Dzięki dzierżawionej od Eutelsat pojemności w paśmie C, nadawane treści trafią do nadajników naziemnych na terenie afrykańskich krajów francuskojęzycznych, do których skierowana jest oferta CANAL+, począwszy od Gwinei po Demokratyczną Republikę Konga.

Bruno Cattan, dyrektor CANAL+ Overseas do spraw technologii i Internetu, powiedział: „Cyfryzacja to wyjątkowa okazja dla Afryki i jej środowiska nadawczego. Otwiera ona drzwi na nowe programy z lepszą jakością obrazu, a także na programy produkowane lokalnie, które lepiej spełniają oczekiwania odbiorców. Chcieliśmy wykorzystać tę okazję, więc korzystając z silnych zasobów satelitarnych Eutelsat dla Afryki, stworzymy usługę telewizyjną, która umożliwi znaczącej liczbie gospodarstw domowych na kontynencie odbiór telewizji w najlepszej jakości.”

Michel Azibert, zastępca dyrektora generalnego Eutelsat oraz dyrektor do spraw reklamy i rozwoju, dodał: „Popieramy ambicję Grupy CANAL+, mającą na celu zwiększenie dostępu do kanałów cyfrowych w krajach francuskojęzycznych Afryki. Technologia satelitarna to naturalny sprzymierzeniec rozwoju usług DTT w krajach, do których skierowana jest oferta naszego partnera, ponieważ zasięg, jaki dostarczamy, może zasilić zasięg sieci naziemnych na rozległych terytoriach. Jako, że jedna trzecia z naszych 38 satelitów zapewnia pokrycie Afryce Subsaharyjskiej, Eutelsat jest w pełni zmobilizowany do wsparcia procesu cyfryzacji. Kontrakt z CANAL+ Overseas jest ponadto umocnieniem wieloletniego partnerstwa z CANAL+, z którym współpracujemy w Polsce i na terenach należących do Francji od ponad 20 lat.”

CANAL+ Overseas wybrał pojemność satelitarną Eutelsat w paśmie C ze względu na jej doskonałą wydajność w strefach równikowych rynków docelowych: pasmo C zapewnia stabilne nadawanie, wysoce odporne na propagację. Sygnał DVB-S2 będzie uplinkowany na satelitę EUTELSAT 3B przez Eutelsat przy użyciu teleportu w Cagliari (Sardynia), z możliwością na późniejszą zmianę na DVB-S2X.

Odwiedź Eutelsat na targach IBC w Amsterdamie między 10 a 15 września: Hala 1, stoisko D59

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.