Obserwuj: Eutelsat Polska

Gerry O’Sullivan dołącza do Eutelsat jako wiceprezes wykonawczy ds. globalnych usług TV i wideo

Komunikat prasowy   •   Lis 15, 2017 12:47 CET

Paryż, 15 listopada 2017 - Eutelsat Communications (Euronext paris: ETL) ogłasza, iż stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. globalnych usług TV i wideo obejmuje Gerry O’Sullivan. Jego rola skoncentrowana będzie na strategii rozwoju produktu, która poprowadzona odpowiednio zapewni klientom Eutelsat dostęp do najbardziej innowacyjnych usług wideo w zakresie globalnego pokrycia firmy.

Usługi wideo, najstarsza gałąź działalności Eutelsat, stanowią 65% interesów Grupy. Wiodące na rynku pozycje satelitarne Eutelsat transmitują 6700 kanałów, z czego 1200 w jakości HD, do ponad miliarda odbiorców na całym globie. Firma jest pionierem w nadawaniu w standardzie Ultra HD, a do tego stale podnosi swoje kompetencje w zakresie strategii treści cyfrowych, celem dotrzymania kroku operatorom payTV, nadawcom, i firmom z branży rozrywkowej w procesie spełniania potrzeb klientów.

Piastując stanowisko kierownicze w zakresie mediów międzynarodowych, Gerry odznacza się doświadczeniem w handlu, marketingu, a także strategiach operacyjnych i technicznych dla wiodących nadawców i operatorów, włączając BBC, BSkyB, Deutsche Telekom, Digicel, Fox News i ABC. Pracując dla BSkyB w latach 2000 - 2010, Gerry obejmował m.in.: stanowisko dyrektora ds. zarządzania strategicznego produktem, odpowiedzialnego za innowacje takie, jak uruchomienie Sky+HD i usług VoD. W latach 2011 - 2013 pełnił funkcję starszego wiceprezesa Deutsche Telekom ds. rozrywki i globalnych usług TV, którego zadaniem był rozwój gałęzi mediów globalnych. Ostatnią posadą była posada w Digicel Group, gdzie tworzył strategie w zakresie opartych na chmurach danych, rozwiązaniach typu multi-screen, a także nadzorował uruchomienie sieci IPTV na Karaibach.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, powiedział: „Z radością witamy Gerrego w naszym zespole. Imponujące połączenie niezbędnych czynników w jego doświadczeniu usprawni przygotowanie jeszcze lepszej oferty dla naszych klientów oraz wprowadzenie najbardziej innowacyjnej strategii wideo w naszej branży.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.