Obserwuj: Eutelsat Polska

Gary Donnan nowym dyrektorem Eutelsat ds. innowacji

Komunikat prasowy   •   Paź 16, 2018 13:56 CEST

Paryż, 16 października 2018 - 29 października 2018 roku Gary Donnan obejmie stanowisko dyrektora Eutelsat ds. innowacji, podlegające dyrektorowi wykonawczemu, którym jest Rodolphe Belmer.

Zadaniem Gary’ego będzie nakreślenie strategii Eutelsat w zakresie innowacji, a także identyfikacja i wielofunkcyjny rozwój innowacyjnych działań w Grupie. Ponadto, skupi się on na tworzeniu silniejszych połączeń między firmą Eutelsat, a zewnętrznym ekosystemem innowacji, celem przyspieszenia rozwoju nowych technologii wewnątrz firmy.

Bogactwo doświadczeń w zakresie innowacji i transformacji

Gary Donnan posiada znaczące doświadczenie w wielofunkcyjnym współzarządzaniu. Dołącza on do Eutelsat po 11 latach pracy dla Technicolor, gdzie przewodniczył projektom transformacyjnym o dużej skali, a także piastował kilka znaczących stanowisk w sektorach takich, jak: technologia, badania i innowacje, czy ekspertyza przemysłu nadawczego. Jako członek Komitetu Wykonawczego Technicolor, Gary miał na swoim koncie stanowiska wiceprezesa wykonawczego ds. badań i innowacji, a następnie ds. technologii i standardów. Przed współpracą z Technicolor, Gary Donnan pracował na podobnych stanowiskach w firmie Alcatel, gdzie zajmował się, między innymi, badaniami i rozwojem rynku w zakresie wdrażania sieci światłowodowych, kablowych, radiowych i satelitarnych w różnych częściach świata. Stąd, technologie telekomunikacyjne nie są mu obce.

Jako obywatel Irlandii, Gary ukończył kierunek informatyka i przetwarzanie danych, a także studia podyplomowe w zakresie systemów rozproszonych i równoległych, na brytyjskim Uniwersytecie Ulster (Wielka Brytania).

Rodolphe Belmer, dyrektor wykonawczy Eutelsat, powiedział: „Wcielenie Gary’ego w szeregi Eutelsat, otwiera przed nami znaczące możliwości. Jego szerokie doświadczenie zdobyte w wiodących firmach branży wideo i telekomunikacyjnej będzie nieocenione w dostosowywaniu przyszłych planów w zakresie innowacji do coraz to większych wymagań naszych klientów. Ten ruch to część strategii, dzięki której staniemy się bardziej otwarci i elastyczni w stosunku do wciąż zmieniającego się otoczenia.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.