Obserwuj: Eutelsat Polska

French Open 2018: transmisja dwutygodniowego turnieju wielkoszlemowego w Ultra HD

Komunikat prasowy   •   Maj 25, 2018 12:02 CEST

Paryż, 24 maja 2018 - France Télévisions transmituje mecze turnieju French Open już po raz trzydziesty. Z tej okazji francuski nadawca publiczny postanowił zapewnić swoim odbiorcom darmowy dostęp do dedykowanego wydarzeniu kanału UHD, nadawanego 24 godziny na dobę w cyfrowej telewizji naziemnej (DTT) oraz w telewizji satelitarnej.

France Télévisions i Francuska Federacja Tenisowa, we współpracy z TDF i FRANSAT, spółką zależną Eutelsat, zapewnią relacje 4K z kortu Philippe-Chatrier, głównego kortu w kompleksie Raland-Garros, przez dwa tygodnie turnieju. Wszystkie mecze zostaną uchwycone przez kanał produkcyjny France Télévisions. Po raz kolejny, dedykowany wydarzeniu kanał, którego dostępność została wydłużona w roku 2018, demonstruje strategię nadawcy publicznego, stawiającą na czele innowacje technologiczne i dystrybucję, zoptymalizowane tak, by służyć wszystkim odbiorcom.

Bezpośrednie transmisje meczów rozgrywanych od 27 maja do 10 czerwca będą dostępne:

  • we Francji na kanale 444 darmowej platformy satelitarnej FRANSAT;
  • w Paryżu i regionie Île-de-France1, a także w Nantes i Tuluzie na kanałach 81 lub 82, dla wszystkich odbiorców wyposażonych w kompatybilny zestaw 4K/UHD2.

Cyfrową kompresją tegorocznej edycji turnieju zajmie się Ateme, zaś ekspertyzą w zakresie transportu sygnału - Zayo.

Standardy UHD i 4K zapewniają widzom pełne zanurzenie w palecie barw i bezprecedensowe wrażenia wizualne, dzięki jakości obrazu cztery razy lepszej niż w dotychczasowym Full HD, a także dwukrotnie większej liczbie klatek wyświetlanych na sekundę.

Ten niebywały prezent, jakim France Télévisions obdarowała swoich odbiorców, potwierdza, iż zmiana na standard UHD już się rozpoczęła. Przejście na UHD (4K) to kluczowy element planowanej modernizacji cyfrowej telewizji naziemnej.

Dział prasowy

France Télévisions: Agnès Desplas – agnes.desplas@francetv.fr – 06.11.78.67.36

FFT: Nicolas Beaudelin – nbeaudelin@fft.fr – 06.77.98.23.26TDF: Pauline Mauger - pauline.mauger@tdf.fr – 07 70 01 18 27Fransat: Marie-Sophie Ecuer – mecuer@eutelsat.com – 01.53.98.37.97

1Z nadajników zlokalizowanych na Wieży Eiffla, w Chennevières, Meaux i Chaville

2W przypadku odbiorców DTT, zestaw „4K” lub „UHD” powinien również odbierać kanały nadawane w DVB-T2 i HEVC.

Odbiorcy platformy FRANSAT muszą być wyposażeni w kompatybilne zestawy UHD TV, ze zintegrowanym tunerem satelitarnym oraz modułem CAM CI+ (lista dostępna na https://www.fransat.fr/catalogue/15-modules-ci?TV=1)

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.