Obserwuj: Eutelsat Polska

France Télévisions zwiększa pojemność od Eutelsat celem transmisji HD wszystkich kanałów regionalnych France 3

Komunikat prasowy   •   Mar 31, 2016 13:25 CEST

Paryż, 31 marca 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i France Télévisions ogłaszają zawarcie nowego kontraktu, obejmującego pojemność satelity EUTELSAT 5 West A, stwarzającego grunt dla przejścia na standard HD wszystkich kanałów regionalnych francuskiego nadawcy publicznego, France 3. Od 5 marca 24 kanały regionalne będą dostępne dla dwóch milionów gospodarstw domowych odbierających Fransat, darmową platformę telewizyjną Eutelsat, dostępną na rynku francuskim.

France 3 Régions w jakości HD na terytorium całej Francji

Niniejsza zmiana jest częścią całkowitego przejścia francuskich kanałów DTT na standard MPEG4-HD, które ma nastąpić w nocy z 4 na 5 kwietnia. Odbiorcy Fransat będą pierwszymi widzami satelitarnymi, którzy doświadczą lepszej jakości dźwięku i obrazu programów regionalnych z ramówki France 3.

France Télévisions: 100% HD

Zmiana standardu nadawania, obejmującego nieprzerwaną emisję pięciu kanałów krajowych (France 2, France 3, France 4, France 5 i France Ô) i 24 kanałów regionalnych France 3 to dla France Télévisions największe wyzwanie. Lepsza, zoptymalizowana dla odbiorców TV jakość wpłynie nie tylko na dźwięk i obraz, ale także na jakość powiązanych usług TV.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.